پادکست کتاب کست - KetabCast

By کتاب کست - KetabCast

Listen to a podcast, please open Podcast Republic app. Available on Google Play Store.


Category: Books

Open in Apple Podcasts


Open RSS feed


Open Website


Rate for this podcast

Subscribers: 25
Reviews: 0

Description

📚کتاب کست - Ketab Cast ، پادکست کتاب های صوتی به زبان فارسی در ژانرهای مختلف هست که در هر فصل یک کتاب به صورت کامل قرار داده شده. ⛔کتاب‌های صوتی موجود در کتاب کست، برای همه سنین و همه افراد مناسب نیست! 🎧لطفا با به اشتراک گذاری این پادکست با دیگران، ما را در ادامه هرچه بهتر پادکست یاری کنید. ❤ همچنین با لایک کردن و دادن Rating به ما در هر پلتفرمی که کتاب کست رو از اون گوش میکنید مارو حمایت کنید. 🔰لطفا این پادکست را بر مبنای فصل Sort کنید،چون در هر فصل 1 کتاب قرار گرفته و یافتن کتاب ها بر مبنای فصل برای شما آسان تر خواهد بود. 🕐هر روز ساعت 1 ظهر به وقت ایران، منتظر قسمت های جدید باشید. 🎙 لیست کتاب های پادکست: فصل 1 - دنیای سوفی فصل 2- استخوان های دوست داشتنی فصل 3 - پاپیون فصل 4 - امپراتوری هیتلر فصل 5 - آنا کارنینا فصل 6 - صد سال تنهایی فصل 7 - قلعه حیوانات فصل 8 - بیست هزار فرسنگ زیر دریا فصل 9 - نود و سه فصل 10 - بینوایان فصل 11 - پدر پولدار، پدر بی پول فصل 12 - 1984 فصل 13 - کیمیاگر فصل 14 - تاریخ جهان فصل 15 - زنان زیرک فصل 16 - مسخ فصل 17 - مردی که هادلبرگ را به تباهی کشاند فصل 18 - تاریخ ایران - (گزیده‌ای از تاریخ ایران) فصل 19 - دو قرن سکوت فصل 20 - انسان خردمند فصل 21 - انسان خداگونه فصل 22 - پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند فصل 23 - چهار اثر از فلورانس اسکاول شین فصل 24 - پاسخ به تاریخ فصل 25 - نبرد من فصل 26 - هملت فصل 27 - دیوید کاپرفیلد فصل 28 - بیشعوری فصل 29 - روانشناسی زنان فصل 30 - آثار صادق هدایت فصل 31 - عقاید یک دلقک فصل 32 - قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار فصل 33 - کنفوسیوس فصل 34 - مردان مریخی و زنان ونوسی فصل 35 - قصه های مثنوی معنوی - مولانا فصل 36 - کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک فصل 37 - دکلمه های خسرو شکیبایی فصل 38 - پول - یووال نوح هراری فصل 39 - اثر مرکب - دارن هاردی فصل 40 - قانون توانگری (در حال پخش) ⚜لینک کانال تلگرام کتاب کست: https://t.me/KetabCastPodcast

Episode Date
15. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:31:23

فصل_چهاردهم_قدرتهای_خارق_العادهحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 24, 2021
14. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:18:44

فصل سیزدهم - قانون اعتماد بنفسحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 23, 2021
13. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:40:23

فصل دوازدهم - قانون دعا


حق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 22, 2021
12. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:40:58

فصل یازدهم - قانون محبت و خیرخواهیحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 21, 2021
11. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:49:23

فصل دهم - استقلال مالی


حق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 20, 2021
10. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:44:54

فصل نهم - کار راهی برای توانگریحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 19, 2021
9. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:48:51

فصل هشتم - گرایش توانگرانهحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 18, 2021
8. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:32:58

فصل هفتم- قانون افزایشحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 17, 2021
7. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:42:28

فصل ششم- قانون فرمانحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 16, 2021
6. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:40:04

فصل پنجم- قانون تخیلحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 15, 2021
5. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:38:56

فصل چهارم - قانون خلاقیتحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 14, 2021
4. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:31:26

فصل سوم - قانون خلاء


حق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 13, 2021
3. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:30:12

فصل دوم- قانون اصلی توانگری

Sep 12, 2021
2. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:41:09

فصل اول: حقیقت تکان دهنده درباره توانگری

Sep 11, 2021
1. قانون توانگری - کاترین پاندر
00:16:27

مقدمه - از آسمان طلا می باردحق ندارید فقیر باشید. «کاترین پاندر» اینجاست تا در کتاب «قانون توان‌گری» تمام رمز و رازهای داشتن زندگی پر از ثروت و نعمت را به شما بیاموزد. از دید پاندر همه باید ثروتمند باشند، چون حق هر انسانی است که در رفاه و آسایش زندگی کند. برای ثروتمند شدن لازم نیست شرافت و اعتبار شخصیتی خود را قربانی کنید. راه‌های خیلی ساده‌تری هم وجود دارد. کافی‌ست به جای فقر، به ثروت فکر کنید. به‌زودی می‌بینید که چطور زندگی متحول می‌شود و درهای نعمت و ثروت به روی‌تان باز می‌شود. فراموش نکنید که همه‌ی شما پسران و دختران پادشاهی بزرگ هستید، منتها کمی بدشانسی آورده‌اید و تاج و تخت ندارید. مثل یک شاهزاده‌ی قدرتمند و ثروتمند فکر کنید تا زندگی‌تان هم همان‌قدر سرشار از نعمت و خوشبختی شود.

Sep 10, 2021
12. اثر مرکب - دارن هاردی- قسمت پایانی
00:09:16

نتیجه گیری


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 09, 2021
11. اثر مرکب - دارن هاردی
00:25:51

فصل ششم و پایانی: شتاب بخشی


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 08, 2021
10. اثر مرکب - دارن هاردی
00:17:53

فصل پنجم بخش دوم: تاثیرات


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 07, 2021
9. اثر مرکب - دارن هاردی
00:19:02

فصل پنجم بخش اول: تاثیرات


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 06, 2021
8. اثر مرکب - دارن هاردی
00:18:11

فصل چهارم بخش دوم: تکانش 


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 05, 2021
7. اثر مرکب - دارن هاردی
00:17:00

فصل چهارم بخش اول: تکانش 


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 04, 2021
6. اثر مرکب - دارن هاردی
00:27:20

فصل سوم بخش سوم: عادت ها همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 03, 2021
5. اثر مرکب - دارن هاردی
00:20:41

فصل سوم بخش دوم: عادت ها 


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 02, 2021
4. اثر مرکب - دارن هاردی
00:24:40

فصل سوم بخش اول: عادت ها 


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Sep 01, 2021
3. اثر مرکب - دارن هاردی
00:23:34

فصل دوم بخش دوم: انتخاب ها


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Aug 31, 2021
2. اثر مرکب - دارن هاردی
00:29:48

فصل دوم بخش اول: انتخاب ها


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Aug 30, 2021
1. اثر مرکب - دارن هاردی
00:27:42

فصل اول: اثر مرکب در عمل


همه‌ی ما می‌دانیم که رسیدن به موفقیت امری ناگهانی نیست و عوامل متعددی یک فرد عادی را تبدیل به یک انسان موفق می‌کند. کتاب اثر مرکب (The Compound Effect) برگرفته از تجربیات شخصی دارن هاردی (Darren Hardy) است. او سال‌ها جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی بوده، صدها هزار دلار را صرف آزمودن ایده‌ها، منابع و فلسفه‌های مختلف کرده و در نهایت ما‌حصل آن‌ها را در این کتاب گنجانده است.

ما در طول روز شاهد تبلیغات وسوسه‌انگیزی هستیم که ادعا می‌کنند با تلاش کم و هزینه ناچیز می‌توانید جوان‌تر، پولدارتر، لاغرتر و... شوید. اما هیچ موفقیتی بدون تلاش و هیچ تلاشی بدون داشتن برنامه‌ای منسجم به نتیجه نخواهد رسید. درواقع ما ناگهانی ثروتمند نمی‌شویم، اما می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار ببریم.

کتاب حاضر شما را از این سردرگمی رها و ذهنتان را بر روی اصول اساسی موفقیت متمرکز می‌کند و به شما یادآوری می‌کند که برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعات جدیدی کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ای داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان شما را یاری کند. دارن هاردی با بیان 6 اصل تکنیکال و ثمربخش، مسیر پرپیچ و خم موفقیت را برایتان هموار می‌کند.

البته منتظر معجزه نباشید. نه اثر مرکب و نه هیچ کتاب دیگری نمی‌تواند در یک روز یا حتی مدت زمان کم شما را به نتیجه دلخواه برساند. تنها می‌تواند چراغی در دل تاریکی برایتان روشن کند.

قدم برداشتن در این راه به عهده‌ی شماست...

Aug 29, 2021
8. پول - یووال نوح هراری - پایان
00:32:03

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 29, 2021
7. پول - یووال نوح هراری
00:42:32

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 28, 2021
6. پول - یووال نوح هراری
00:30:20

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 27, 2021
5. پول - یووال نوح هراری
00:37:52

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 26, 2021
4. پول - یووال نوح هراری
00:27:44

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 25, 2021
3. پول - یووال نوح هراری
00:32:51

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 24, 2021
2. پول - یووال نوح هراری
00:43:38

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 23, 2021
1. پول - یووال نوح هراری
00:39:13

پول چگونه اختراع شد؟ چرا چنین نقش مهمی در زندگی هایمان ایفا میکند؟ آیا اسباب شادی ما را فراهم میکند یا اینکه حاصلی جز تلخ کامی ندارد؟ بشر در آینده چه برنامه ای برای پول دارد؟


یووال نوح هاراری با وضوح و بینش درخشان خود تاریخچه ی پول را از اولین سکه ها تا اقتصاد قرن بیست و یکم تشریح می کند و نشان می دهد که چطور همه ی ما در آستانه یک انقلاب هستیم، فارغ از اینکه ما آن را دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم.


«کتاب پول نوشته یووال نوح هراری یکی از کتاب های مجموعه vintage minis انتشارات پنگوئن است که در سال ۲۰۱۹ تدوین شده و در قالب کتاب های کوچک و کم حجم به چاپ رسانده است. در سه فصلی که کتاب دارد مولف به تشریح تاریخچه پول و آینده ای که برای آن در مقایسه با ارزهای دیجیتال رقم می خورد می پردازد. هراری در این کتاب ویرایشی از چند متنی که در آثار دیگرش درباره پول نگاشته ارائه داده و آن را در اثر مستقلی با عنوان «پول» جمع کرده است.

Aug 22, 2021
10. نامه ها - سراغ شعر میروم - با صدای خسرو شکیبای
00:30:43

خسرو شکیبایی (زادهٔ ۷ فروردین ۱۳۲۳ – درگذشتهٔ ۲۸ تیر ۱۳۸۷) هنرپیشه سینمای ایران بود. او تحصیلاتش را در رشتهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد. تا پیش از انقلاب فقط در عرصهٔ تئاتر و دوبله فعالیت داشت و فعالیت حرفه‌ای در سینما را با بازی در فیلم خط قرمز (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۱) آغاز کرد. خسرو شکیبایی بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. بازی در نقش حمید هامون در فیلم هامون ساختهٔ داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش‌هایی است که او ایفا کرده‌است.

Aug 21, 2021
9. نامه ها - خسته ام، خسته - با صدای خسرو شکیبای
00:29:20

خسرو شکیبایی (زادهٔ ۷ فروردین ۱۳۲۳ – درگذشتهٔ ۲۸ تیر ۱۳۸۷) هنرپیشه سینمای ایران بود. او تحصیلاتش را در رشتهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد. تا پیش از انقلاب فقط در عرصهٔ تئاتر و دوبله فعالیت داشت و فعالیت حرفه‌ای در سینما را با بازی در فیلم خط قرمز (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۱) آغاز کرد. خسرو شکیبایی بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. بازی در نقش حمید هامون در فیلم هامون ساختهٔ داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش‌هایی است که او ایفا کرده‌است.

Aug 20, 2021
8. مهربانی - زیبا - با صدای خسرو شکیبای
00:30:18

خسرو شکیبایی (زادهٔ ۷ فروردین ۱۳۲۳ – درگذشتهٔ ۲۸ تیر ۱۳۸۷)هنرپیشه سینمای ایران بود. او تحصیلاتش را در رشتهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد. تا پیش از انقلاب فقط در عرصهٔ تئاتر و دوبله فعالیت داشت و فعالیت حرفه‌ای در سینما را با بازی در فیلم خط قرمز (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۱) آغاز کرد. خسرو شکیبایی بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. بازی در نقش حمید هامون در فیلم هامون ساختهٔ داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش‌هایی است که او ایفا کرده‌است.

Aug 19, 2021
7. مهربانی - درخت - با صدای خسرو شکیبای
00:29:17

خسرو شکیبایی (زادهٔ ۷ فروردین ۱۳۲۳ – درگذشتهٔ ۲۸ تیر ۱۳۸۷)هنرپیشه سینمای ایران بود. او تحصیلاتش را در رشتهٔ بازیگری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به پایان برد. تا پیش از انقلاب فقط در عرصهٔ تئاتر و دوبله فعالیت داشت و فعالیت حرفه‌ای در سینما را با بازی در فیلم خط قرمز (مسعود کیمیایی، ۱۳۶۱) آغاز کرد. خسرو شکیبایی بیش از ۵۰ فیلم سینمایی بازی کرده است. بازی در نقش حمید هامون در فیلم هامون ساختهٔ داریوش مهرجویی یکی از ماندگارترین نقش‌هایی است که او ایفا کرده‌است.

Aug 18, 2021
6. پری خوانی - اشعار فروغ فرخزاد - با صدای خسرو شکیبای
01:10:58

فروغ‌زمان فرخ‌زاد عراقی (۸ دی ۱۳۱۳ – ۲۴ بهمن ۱۳۴۵) معروف به فروغ فرخ‌زاد و فروغ، شاعر نامدارِ برجسته و مستندساز معاصر ایران است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه‌های شایان شعر معاصر فارسی اند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر واژگونی خودرو درگذشت.


فروغ با مجموعه‌های اسیر، دیوار و عصیان در قالب شعر نیمایی کار خود را آغاز کرد. سپس آشنایی با ابراهیم گلستان، نویسنده و فیلم‌ساز سرشناس ایرانی، و همکاری با او، موجب تحول فکری و ادبی در فروغ شد.


وی در بازگشت دوباره به شعر، با انتشار مجموعهٔ تولدی دیگر، ستایش گسترده‌ای برانگیخت. سپس مجموعهٔ ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد را بیرون داد تا جایگاه خود را در شعر معاصر ایران به‌عنوان شاعری بزرگ تثبیت کند. آثار و اشعار فروغ به زبان‌های انگلیسی، ترکی، عربی، چینی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی، آلمانی و عبری ترجمه شده‌اند.


فروغ فرخزاد از عامه ترین جلوه های فرهنگی فمنیسم در تاریخ ایران بوده است.


شعرها و گفتاورد های فروغ در طی زندگی کوتاه هنری خود مورد تحسین منتقدان و محبوبیت فراوان نزد مردم و ادبیات دوستان بوده است.

Aug 17, 2021
5. حکایاتی از گلستان سعدی - با صدای خسرو شکیبای - بخش 2
00:47:08

حکایاتی از گلستان سعدی - با صدای خسرو شکیبای - بخش 2

Aug 16, 2021
4. حکایاتی از گلستان سعدی - با صدای خسرو شکیبای - بخش 1
00:46:16

حکایاتی از گلستان سعدی - با صدای خسرو شکیبای - بخش 1

Aug 15, 2021
3. مسافر - سهراب سپهری - با صدای خسرو شکیبای
00:47:56

مسافر

شما عبارت "مسافر دم غروب میان حضور خ ..." را انتخاب کرده اید ، جستجو در فرهنگ لغت برای یک کلمه انجام می شود و لطفا یک کلمه را فقط انتخاب نمائید.

دم غروب میان حضور خسته اشیا

نگاه منتظری حجم وقت را می دید

و روی میز هیاهوی چند میوه نوبر

به سمت مبهم ادراک مرگ جاری بود

و بوی باغچه را ‚ باد روی فرش

فراغت

نثار حاشیه صاف زندگی می کرد

و مثل بادبزن ‚ ذهن ‚ سطح روشن گل را

گرفته بود به دست

و باد می زد خود را

مسافر از اتوبوس

پیاده شد

چه آسمان تمیزی

و امتداد خیابان غربت او را برد

غروب بود

صدای هوش گیاهان به گوش می آمد

مسافر آمده بود

و روی صندلی راحتی کنار چمن

نشسته بود

دلم گرفته

دلم عجیب گرفته است

تمام راه به یک چیز فکر می کردم

و رنگ دامنه ها هوش از سرم می برد

خطوط جاده در اندوه دشت ها گم بود

چه دره های عجیبی

و اسب ‚ یادت هست

سپید

بود

و مثل واژه پاکی ‚ سکوت سبز چمنزار را چرا می کرد

و بعد غربت رنگین قریه های سر راه

و بعد تونل ها

دلم گرفته

دلم عجیب گرفته است

و هیچ چیز

نه این دقایق خوشبو که روی شاخه نارنج می شود خاموش

نه این صداقت حرفی که در سکوت میان دو برگ این

گل شب بوست

نه هیچ چیز مرا از هجوم خالی اطراف

نمی رهاند

و فکر میکنم

که این ترنم موزون حزن تا به ابد

شنیده خواهد شد

نگاه مرد مسافر به روی میز افتاد

چه سیبهای قشنگی

حیات نشئه تنهایی است

و میزبان پرسید

قشنگ یعنی چه ؟

قشنگ یعنی

تعبیر عاشقانه اشکال

و عشق تنها عشق

ترا به گرمی یک سیب می کند مانوس

و عشق تنها عشق

مرا به وسعت اندوه زندگی ها برد

مرا رساند به امکان یک پرنده شدن

و نوشداروی اندوه ؟

صدای خالص اکسیر می دهد این نوش

و حال شب شده بود

چراغ روشن بود

و چای

می خوردند

چرا گرفته دلت مثل آنکه تنهایی

چه قدر هم تنها

خیال می کنم

دچار آن رگ پنهان رنگ ها هستی

دچار یعنی

..........عاشق

و فکر کن که چه تنهاست

اگر که ماهی کوچک دچار آبی دریای بیکران باشد

و چه فکر نازک غمناکی

و غم تبسم پوشیده نگاه

گیاه است

و غم اشاره محوی به رد وحدت اشیاست

خوشا به حال گیاهان که عاشق نورند

و دست منبسط نور روی شانه آنهاست

نه وصل ممکن نیست

همیشه فاصله ای هست

اگر چه منحنی آب بالش خوبی است

برای خواب دل آویز و ترد نیلوفر

همیشه فاصله ای هست

دچار باید بود

وگرنه زمزمه حیرت میان دو حرف

حرام خواهد شد

و عشق

سفر به روشنی اهتراز خلوت اشیاست

و عشق

صدای فاصله هاست

صدای فاصله هایی که غرق ابهامند

نه

صدای فاصله هایی که مثل نقره تمیزند

و با شنیدن یک هیچ می شوند کدر

همیشه عاشق تنهاست

و دست عاشق در دست ترد ثانیه هاست

و او و ثانیه ها می روند آن طرف روز

و او و ثانیه ها روی نور می خوابند

و او ؤ ثانیه ها بهترین کتاب جهان را

به آب می بخشند

و خوب می دانند

که هیچ ماهی هرگز

هزار و یک گره رودخانه را نگشود

و نیمه شب ها با

زورق قدیمی اشراق

در آب های هدایت روانه می گردند

و تا تجلی اعجاب پیش می رانند

هوای حرف تو آدم را

عبور می دهد از کوچه باغ های حکایات

و در عروق چنین لحن

چه خون تازه محزونی

حیاط روشن بود

و باد می آمد

و خون شب جریان داشت در سکوت دو مرد

اتاق خلوت

پاکی است

برای فکر چه ابعاد ساده ای دارد

دلم عجیب گرفته است

خیال خواب ندارم

کنار پنجره رفت

و روی صندلی نرم پارچه ای

نشست

هنوز در سفرم

خیال می کنم

در آبهای جهان قایقی است

و من ‚ مسافر قایق ‚ هزارها سال است

سرود

زنده دریانوردهای کهن را

به گوش روزنه های فصول می خوانم

و پیش می رانم

مرا سفر به کجا می برد ؟

کجا نشان قدم ‚ ناتمام خواهد ماند

و بند کفش به انگشت های نرم فراغت

گشوده خواهد شد ؟

کجاست جای رسیدن و پهن کردن یک فرش

و بی خیال نشستن

و گوش دادن به

صدای شستن یک ظرف زیر شیر مجاور ؟

و در کدام بهار درنگ خواهی کرد

و سطح روح پر از برگ سبز خواهد شد ؟

شراب باید خورد

و در جوانی روی یک سایه راه باید رفت

همین

کجاست سمت حیات ؟

من از کدام طرف میرسم به یک هدهد ؟

و گوش کن که همین حرف در تمام

سفر

همیشه پنجره خواب را به هم میزد

چه چیز در همه ی راه زیر گوش تو می خواند ؟

درست فکر کن

کجاست هسته پنهان این ترنم مرموز؟

چه چیز پلک ترا می فشرد

چه وزن گرم دل انگیزی ؟

سفر دراز نبود

عبور چلچله از حجم وقت کم می کرد

و در مصاحبه باد و

شیروانی ها

اشاره ها به سر آغاز هوش برمی گشت

در آن دقیقه که از ارتفاع تابستان

به جاجرود خروشان نگاه می کردی

چه اتفاق افتاد

که خواب سبز ترا سار ها درو کردند ؟

و فصل ‚ فصل درو بود

و با نشستن یک سار روی شاخه یک سرو

کتاب فصل ورق خورد

و

سطر اول این بود

حیات غفلت رنگین یک دقیقه حوا ست

نگاه می کردی

میان گاو و چمن ‚ ذهن باد در جریان بود

به یادگاری شاتوت روی پوست فصل

نگاه می کردی

حضور سبز قبایی میان شبدرها

خراش صورت احساس را مرمت کرد

ببین همیشه خراشی است روی صورت

احساس

همیشه چیزی انگار هوشیاری خواب

به نرمی قدم مرگ می رسد از پشت

و روی شانه ما دست می گذارد

و ما حرارت انگشتهای روشن او را

بسان سم گوارایی

کنار حادثه سر می کشیم

ونیز یادت هست

و روی ترعه آرام؟

در آن مجادله زنگدار آب و زمین

که وقت از

پس منشور دیده می شد

تکان قایق ذهن ترا تکانی داد

غبار عادت پیوسته در مسیر تماشاست

همیشه با نفس تازه را باید رفت

و فوت باید کرد

که پاک پاک شود صورت طلایی مرگ

کجاست سنگ رنوس؟

من از مجاورت یک درخت می آیم

که روی پوست آن دست های ساده غربت

اثر

گذاشته بود

به یادگار نوشتم خطی ز دلتنگی

شراب را بدهید

شتاب باید کرد

من از سیاحت در یک حماسه می آیم

و مثل آب

تمام قصه سهراب و نوشدارو را

روانم

سفر مرا به در باغ چند سالگی ام برد

و ایستادم تا

دلم قرار بگیرد

صدای پرپری

آمد

و در که باز شد

من از هجوم حقیقت به خاک افتادم

و بار دیگر در زیر ‌آسمان مزامیر

در آن سفر که لب رودخانه بابل

به هوش آمدم

نوای بربط خاموش بود

و خوب گوش که دادم صدای گریه می آمد

و چند بربط بی تاب

به شاخه های تر بید تاب می خوردند

و درمسیر

سفر راهبان پاک مسیحی

به سمت پرده خاموش ارمیای نبی

اشاره می کردند

و من بلند بلند

کتاب جامعه می خواندم

و چند زارع لبنانی

که زیر سدر کهن سالی

نشسته بودند

مرکبات درختان خویش رادر ذهن شماره می کردند

کنار راه سفر کودکان کور عراقی

به خط

لوح حمورابی

نگاه می کردند

و در مسیر سفر روزنامه های جهان را مرور می کردم

سفر پر از سیلان بود

و از تلاطم صنعت تمام سطح سفر

گرفته بود و سیاه

و بوی روغن می داد

و روی خاک سفر شیشه های خالی مشروب

شیارهای غریزه و سایه های مجال

کنار هم بودند

میان راه سفر از سرای مسلولین

صدای سرفه می آمد

زنان فاحشه در آسمان آبی شهر

شیار روشن جت ها را

نگاه می کردند

و کودکان پی پر پرچه ها روان بودند

سپورهای خیابان سرود می خواندند

و شاعران بزرگ

به برگ های مهاجر نماز می بردند

و راه دور سفر از میان آدم

و آهن

به سمت جوهر پنهان زندگی میرفت

به غربت تریک جوی آب می پیوست

به برق ساکت یک فلس

به آشنایی یک لحن

به بیکرانی یک رنگ

سفر مرا به زمین های استوایی برد

و زیر سایه آن بانیان سبز تنومند

چه خوب یادم هست

عبارتی که به ییلاق ذهن وارد

شد

وسیع باش و تنها و سر به زیر و سخت

من از مصاحبت آفتاب می آیم

کجاست سایه ؟

ولی هنوز قدم ‚ گیج انشعاب بهار است

و بوی چیدن از دست باد می آید

و حس لامسه پشت غبار حالت نارنج

به حال بیهوشی است

در این کشاکش رنگین کسی چه می داند

که سنگ عزلت من

در کدام نقطه فصل است

هنوز جنگل ابعاد بی شمار خودش را

نمی شناسد

هنوز برگ

سوار حرف اول باد است

هنوز انسان چیزی به آب می گوید

و در ضمیر چمن جوی یک مجادله جاری است

و در مدار درخت

طنین بال کبوتر حضور مبهم رفتار آدمی زاد است

صدای همهمه می آید

و من مخاطب تنهای بادهای جهانم

و رودهای جهان رمز پاک محو شدن را

به من می آموزند

فقط به من

و من مفسر گنجشک های دره گنگم

و گوشواره عرفان نشان تبت را

برای گوش بی آذین دختران بنارس

کنار جاده سرنات شرح داده ام

به دوش من بگذار ای سرود صبح ودا ها

تمام وزن طراوت را

که من

دچار گرمی گفتارم

و ای تمام درختان زیت خاک فلسطین

وفور سایه خود را به من خطاب کنید

به این مسافر تنها که از سیاحت اطراف طور می آید

و ازحرارت تکلیم درتب و تاب است

ولی مکالمه یک روز محو خواهد شد

و شاهراه هوا را

شکوه شاهپرک های انتشار حواس

سپید خواهد کرد

برای این غم موزون چه شعر ها که سرودند

ولی هنوز کسی ایستاده زیر درخت

ولی هنوز سواری است پشت باره شهر

که وزن خواب خوش فتح قادسیه

به دوش پلک تر اوست

هنوز شیهه اسبان بی شکیب مغول ها

بلند می شود از خلوت

مزارع ینجه

هنوز تاجر یزدی ‚ کنار جاده ادویه

به بوی امتعه هند می رود از هوش

و در کرانه هامون هنوز می شنوی

بدی تمام زمین را فرا گرفت

هزار سال گذشت

صدای آب تنی کردنی به گوش نیامد

و عکس پیکر دوشیزه ای در آب نیفتاد

و نیمه راه سفر روی ساحل جمنا

نشسته بودم

و عکس تاج محل را در آب

نگاه می کردم

دوام مرمری لحظه های اکسیری

و پیشرفتگی حجم زندگی در مرگ

ببین ‚ دوبال بزرگ

به سمت حاشیه روح آب در سفرند

جرقه های عجیبی است در مجاورت دست

بیا و ظلمت ادراک را چراغان کن

که یک اشاره بس است

حیات ‚ ضربه آرامی است

به تخته سنگ مگار

و در مسیر سفر مرغهای باغ نشاط

غبار تجربه را از نگاه من شستند

به من سلامت یک سرو را نشان دادند

و من عبادت احساس را

به پاس روشنی حال

کنار تال نشستم و گرم زمزمه کردم

عبور باید کرد

و هم نورد افق های دور باید شد

و گاه در رگ یک حرف خیمه باید زد

عبور باید کرد

و گاه از سر یک شاخه توت باید خورد

من از کنار تغزل عبور می کردم

و موسم برکت بود

و زیرپای من ارقام شن لگد می شد

زنی شنید

کنار پنجره آمد نگاه کرد به فصل

در ابتدای خودش بود

ودست بدوی

او شبنم دقایق را

به نرمی از تن احساس مرگ برمیچید

من ایستادم

و آفتاب تغزل بلند بود

و من مواظب تبخیر خواب ها بودم

و ضربه های گیاهی عجیب رابه تن ذهن

شماره می کردم

خیال می کردیم

بدون حاشیه هستیم

خیال می کردیم

میان متن

اساطیری تشنج ریباس

شناوریم

و چند ثانیه غفلت حضور هستی ماست

در ابتدای خطیر گیاه ها بودیم

که چشم زنی به من افتاد

صدای پای تو آمد خیال کردم باد

عبور می کند از روی پرده های قدیمی

صدای پای ترا در حوالی اشیا

شنیده بودم

کجاست جشن خطوط ؟

نگاه کن به تموج ‚ به انتشار تن من

من از کدام طرف می رسم به سطح بزرگ ؟

و امتداد مرا تا مساحت تر لیوان

پر از سطوح عطش کن

کجا حیات به اندازه شکستن یک ظرف

دقیق خواهد شد

و راز رشد پنیرک را

حرارت دهن اسب ذوب خواهد کرد ؟

و در تراکم زیبای دست ها یک روز

صدای چیدن یک خوشه رابه گوش شنیدیم

و در کدام زمین بود

که روی هیچ نشستیم

و در حرارت یک سیب دست و رو شستیم ؟

جرقه های محال از وجود برمی خاست

کجا هراس تماشا لطیف خواهد شد

و ناپدیدتر از راه یک پرنده به مرگ ؟

و در مکالمه جسم ها ‚ مسیر سپیدار

چه

قدر روشن بود

کدام راه مرا می برد به باغ فواصل ؟

عبور باید کرد

صدای باد می آید عبور باید کرد

و من مسافرم ای بادهای همواره

مرابه وسعت تشکیل برگ ها ببرید

مرا به کودکی شور آب ها برسانید

و کفش های مرا تا تکامل تن انگور

پر از تحرک زیبایی

خضوع کنید

دقیقه های مرا تا کبوتران مکرر

در آسمان سپید غریزه اوج دهید

و اتفاق وجود مرا کنار درخت

بدل کنید به یک ارتباط گمشده پاک

و در تنفس تنهایی

دریچه های شعور مرا به هم بزنید

روان کنیدم دنبال بادبادک آن روز

مرا به خلوت ابعاد زندگی ببرید

حضور هیچ ملایم را

به من نشان بدهید

بابل | بهار 1345

Aug 14, 2021
2. حجم سبز - سهراب سپهری - با صدای خسرو شکیبای
00:56:30

فهرست اشعار

کتاب حجم سبز شامل اشعار زیر است (به ترتیبی که در کتاب آمده‌است):


از روی پلک شب

روشنی، من، گل، آب

و پیامی در راه

ساده رنگ

آب

در گلستانه

غربت

پیغام ماهی‌ها

نشانی

واحه‌ای در لحظه

پشت دریاها

تپش سایهٔ دوست

صدای دیدار

شب تنهایی خوب

سورهٔ تماشا

پرهای زمزمه

ورق روشن وقت

آفتابی

جنبش واژهٔ زیست

از سبز به سبز

ندای آغاز

به باغ هم‌سفران

دوست

همیشه

تا نبض خیس صبح

Aug 13, 2021
1. صدای پای آب- سهراب سپهری - با صدای خسرو شکیبایی
00:26:10

صدای پای آب


اهل کاشانم 

 روزگارم بد نیست

تکه نانی دارم خرده هوشی سر سوزن ذوقی

مادری دارم بهتراز برگ درخت

 دوستانی بهتر از آب روان

 و خدایی که دراین نزدیکی است

لای این شب بوها پای آن کاج بلند

روی آگاهی آب روی قانون گیاه

 من مسلمانم

قبله ام یک گل سرخ

جانمازم چشمه مهرم نور

 دشت سجاده من

 من وضو با تپش پنجره ها می گیرم

 در نمازم جریان دارد ماه

جریان دارد طیف

سنگ از پشت نمازم پیداست

 همه ذرات نمازم متبلور شده است

 من نمازم را وقتی می خوانم

که اذانش را باد گفته باشد سر گلدسته سرو

 من نمازم را پی تکبیره الاحرام علف می خوانم

پی قد قامت موج

 کعبه ام بر لب آب

 کعبه ام زیر اقاقی هاست

 کعبه ام مثل نسیم باغ به باغ می رود شهر به شهر

حجرالاسود من روشنی باغچه است

 اهل کاشانم

 پیشه ام نقاشی است

 گاه گاهی قفسی می سازم با رنگ می فروشم به شما

تا به آواز شقایق که در آن زندانی است

 دل تنهایی تان تازه شود

چه خیالی چه خیالی ... می دانم

پرده ام بی جان است

 خوب می دانم حوض نقاشی من بی ماهی است

 اهل کاشانم

نسبم شاید برسد

به گیاهی در هند به سفالینه ای از خاک سیلک

نسبم شاید به زنی فاحشه در شهر بخارا برسد

 پدرم پشت دو بار آمدن چلچله ها پشت دو برف

پدرم پشت دو خوابیدن در مهتابی

 پدرم پشت زمانها مرده است

 پدرم وقتی مرد آسمان آبی بود

 مادرم بی خبر از خواب پرید خواهرم زیبا شد

 پدرم وقتی مرد پاسبان ها همه شاعر بودند

مرد بقال از من پرسید :‌ چند من خربزه می خواهی ؟

 من از او پرسیدم : دل خوش سیری چند ؟

پدرم نقاشی می کرد

تار هم می

ساخت تار هم میزد

خط خوبی هم داشت

باغ ما در طرف سایه دانایی بود

باغ ما جای گره خوردن احساس و گیاه

باغ ما نقطه برخورد نگاه و قفس و آیینه بود

 باغ ما شاید قوسی از دایره سبز سعادت بود

میوه کال خدا را آن روز می جویدم در خواب

 آب بی فلسفه می خوردم

 توت

بی دانش می چیدم

 تا اناری ترکی بر می داشت دست فواره خواهش می شد

تا چلویی می خواند سینه از ذوق شنیدن می سوخت

گاه تنهایی صورتش را به پس پنجره می چسبانید

 شوق می آمد دست در گردن حس می انداخت

فکر بازی می کرد

زندگی چیزی بود مثل یک بارش عید یک چنار پر سار

زندگی

در آن وقت صفی از نور و عروسک بود

 یک بغل آزادی بود

زندگی در آن وقت حوض موسیقی بود

طفل پاورچین پاورچین دور شد کم کم در کوچه سنجاقک ها

 بار خود را بستم رفتم از شهر خیالات سبک بیرون دلم از غربت سنجاقک پر

 من به مهمانی دنیا رفتم

من به دشت اندوه

من به

باغ عرفان

 من به ایوان چراغانی دانش رفتم

رفتم از پله مذهب بالا

 تا ته کوچه شک

 تا هوای خنک استغنا

تا شب خیس محبت رفتم

 من به دیدار کسی رفتم در آن سر عشق

 رفتم ‚ رفتم تا زن

 تا چراغ لذت

تا سکوت خواهش

تا صدای پر تنهایی

 چیزها دیدم در روی زمین

 کودکی دیدم ماه را بو می کرد

 قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر می زد

 نردبانی که از آن عشق می رفت به بام ملکوت

 من زنی را دیدم نور در هاون می کوبید

ظهر در سفره آنان نان بود سبزی بود دوری شبنم بود کاسه داغ محبت بود

 من گدایی دیدم

در به در می رفت آواز چکاوک می خواست

و سپوری که به یک پوسته خربزه می برد نماز

بره ای را دیدم بادبادک می خورد

من الاغی دیدم ینجه را می فهمید

در چراگاه نصیحت گاوی دیدم سیر

شاعری دیدم هنگام خطاب به گل سوسن می گفت شما

من کتابی دیدم واژه هایش همه از جنس بلور

 کاغذی دیدم از جنس بهار

 موزه ای دیدم دور از سبزه

 مسجدی دور از آب

سر بالین فقیهی نومید کوزه ای دیدم لبریز سوال

قاطری دیدم بارش انشا

اشتری دیدم بارش سبد خالی پند و امثال

عارفی دیدم بارش تننا ها یا هو

 من قطاری دیدم روشنایی می برد

 من قطاری دیدم

فقه می بردو چه سنگین می رفت

من قطاری دیدم که سیاست می برد و چه خالی می رفت

 من قطاری دیدم تخم نیلوفر و آواز قناری می برد

 و هواپیمایی که در آن اوج هزاران پایی

 خاک از شیشه آن پیدا بود

کاکل پوپک

 خال های پر پروانه

عکس غوکی در حوض

و عبور مگس از

کوچه تنهایی

 خواهش روشن یک گنجشک وقتی از روی چناری به زمین می آید

و بلوغ خورشید

 و هم آغوشی زیبای عروسک با صبح

پله هایی که به گلخانه شهوت می رفت

پله های که به سردابه الکل می رفت

پله هایی که به قانون فساد گل سرخ

و به ادراک ریاضی حیات

 پله هایی که به

بام اشراق

پله هایی که به سکوی تجلی می رفت

 مادرم آن پایین

استکان ها را در خاطره شط می شست

 شهر پیدا بود

 رویش هندسی سیمان ‚ آهن ‚ سنگ

سقف بی کفتر صدها اتوبوس

 گل فروشی گلهایش را می کرد حراج

در میان دو درخت گل یاس شاعری تابی می بست

 پسری سنگ به دیوار دبستان میزد

 کودکی هسته زردآلو را روی سجاده بیرنگ پدر تف می کرد

و بزی از خزر نقشه جغرافی آب می خورد

بنددرختی پیدا بود : سینه بندی بی تاب

چرخ یک گاری در حسرت واماندن اسب

اسب در حسرت خوابیدن گاری چی

 مردگاریچی در حسرت مرگ

عشق پیدا بود

موج پیدا بود

برف پیدابود دوستی پیدا بود

 کلمه پیدا بود

 آب پیدا بود عکس اشیا در آب

 سایه گاه خنک یاخته ها در تف خون

 سمت مرطوب حیات

 شرق اندوه نهاد بشری

فصل ولگردی در کوچه زن

بوی تنهایی در کوچه فصل

 دست تابستان یک بادبزن پیدا بود

سفره دانه به گل

سفر پیچک این خانه به آن خانه

سفر ماه به حوض

فوران گل حسرت از خاک

ریزش تاک جوان ازدیوار

 بارش شبنم روی پل خواب

پرش شادی از خندق مرگ

 گذر حادثه از پشت کلام

جنگ یک روزنه با خواهش نور

 جنگ یک پله با پای بلند خورشید

جنگ تنهایی

بایک آواز

جنگ زیبای گلابی ها با خالی یک زنبیل

جنگ خونین انار و دندان

 جنگ نازی ها با ساقه ناز

جنگ طوطی و فصاحت با هم

 جنگ پیشانی با سردی مهر

حمله کاشی مسجد به سجود

حمله باد به معراج حباب صابون

حمله لشکر پروانه به برنامه دفع آفات

 حمله دسته

سنجاقک به صف کارگر لوله کشی

حمله هنگ سیاه قلم نی به حروف سربی

حمله واژه به فک شاعر

فتح یک قرن به دست یک شعر

فتح یک باغ به دست یک سار

فتح یک کوچه به دست دو سلام

فتح یک شهربه دست سه چهار اسب سوار چوبی

 فتح یک عید به دست دو عروسک یک توپ

 قتل یک جغجغه روی

تشک بعد از ظهر

قتل یک قصه سر کوچه خواب

قتل یک غصه به دستور سرود

قتل مهتاب به فرمان نئون

قتل یک بید به دست دولت

قتل یک شاعر افسرده به دست گل یخ

همه ی روی زمین پیدا بود

نظم در کوچه یونان می رفت

 جغد در باغ معلق می خواند

 باد در گردنه خیبر بافه ای

از خس تاریخ به خاور می راند

روی دریاچه آرام نگین قایقی گل می برد

در بنارس سر هر کوچه چراغی ابدی روشن بود

مردمان را دیدم

 شهر ها را دیدم

دشت ها را کوهها را دیدم

 آب را دیدم خاک رادیدم

 نور و ظلمت را دیدم

 و گیاهان را در نور و گیاهان را در ظلمت

دیدم

 جانور را در نور ‚ جانور را در ظلمت دیدم

و بشر را در نور و بشر را در ظلمت دیدم

اهل کاشانم اما

شهر من کاشان نیست

شهر من گم شده است

 من با تاب من با تب

 خانه ای در طرف دیگر شب ساخته ام

من دراین خانه به گم نامی نمناک علف نزدیکم

من صدای نفس

باغچه را می شنوم

و صدای ظلمت را وقتی از برگی می ریزد

و صدای سرفه روشنی از پشت درخت

 عطسه آب از هر رخنه ی سنگ

 چک چک چلچله از سقف بهار

 و صدای صاف ‚ باز و بسته شدن پنجره تنهایی

و صدای پاک ‚ پوست انداختن مبهم عشق

 متراکم شدن ذوق پریدن در بال

و

ترک خوردن خودداری روح

 من صدای قدم خواهش را می شونم

 و صدای پای قانونی خون را در رگ

ضربان سحر چاه کبوترها

تپش قلب شب آدینه

جریان گل میخک در فکر

شیهه پاک حقیقت از دور

 من صدای وزش ماده را می شنوم

 و صدای کفش ایمان را در کوچه شوق

 و صدای

باران را روی پلک تر عشق

روی موسیقی غمناک بلوغ

روی اواز انارستان ها

و صدای متلاشی شدن شیشه شادی در شب

 پاره پاره شدن کاغذ زیبایی

 پر و خالی شدن کاسه غربت از باد

 من به آغاز زمین نزدیکم

نبض گل ها را می گیرم

 آشنا هستم با سرنوشت تر آب عادت سبز درخت

روح من در جهت تازه اشیا جاری است

روح من کم سال است

 روح من گاهی از شوق سرفه اش می گیرد

 روح من بیکاراست

قطره های باران را ‚ درز آجرها را می شمارد

 روح من گاهی مثل یک سنگ سر راه حقیقت دارد

من ندیدم دو صنوبر را با هم دشمن

 من ندیدم بیدی سایه اش را

بفروشد به زمین

رایگان می بخشد نارون شاخه خود را به کلاغ

 هر کجا برگی هست شور من می شکفد

بوته خشخاشی شست و شو داده مرا در سیلان بودن

مثل بال حشره وزن سحر را میدانم

 مثل یک گلدان می دهم گوش به موسیقی روییدن

 مثل زنبیل پر از میوه تب تند رسیدن دارم

مثل یک

میکده در مرز کسالت هستم

 مثل یک ساختمان لب دریا نگرانم به کشش های بلند ابدی

 تا بخواهی خورشید تا بخواهی پیوند تا بخواهی تکثیر

من به سیبی خشنودم

و به بوییدن یک بوته بابونه

 من به یک آینه یک بستگی پاک قناعت دارم

 من نمی خندم اگر بادکنک می ترکد

و

نمی خندم اگر فلسفه ای ماه را نصف می کند

من صدای پر بلدرچین را می شناسم

رنگ های شکم هوبره را اثر پای بز کوهی را

خوب می دانم ریواس کجا می روید

 سار کی می آید کبک کی می خواند باز کی می میرد

ماه در خواب بیابان چیست

 مرگ در ساقه خواهش

 و تمشک لذت زیر دندان هم

آغوشی

زندگی رسم خوشایندی است

زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ

پرشی دارد اندازه عشق

 زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یادمن و تو برود

زندگی جذبه دستی است که می چیند

زندگی نوبر انجیر سیاه در دهان گس تابستان است

زندگی بعد درخت است به چشم حشره

زندگی

تجربه شب پره در تاریکی است

 زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد

زندگی سوت قطاری است که درخواب پلی می پیچد

زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست

خبر رفتن موشک به فضا

لمس تنهایی ماه

فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

زندگی شستن یک بشقاب است

 زندگی یافتن سکه دهشاهی در جوی خیابان است

زندگی مجذور آینه است

 زندگی گل به توان ابدیت

زندگی ضرب زمین در ضربان دل ما

زندگی هندسه ساده و یکسان نفسهاست

هر کجا هستم باشم

 آسمان مال من است

 پنجره فکر هوا عشق زیمن مال من است

 چه اهمیت دارد

 گاه

اگر می رویند

قارچ های غربت ؟

 من نمی دانم که چرا می گویند : اسب حیوان نجیبی است کبوتر زیباست

 و چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیست

 گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید

واژه ها را باید شست

واژه باید خود باد ‚ واژه باید خود

باران باشد

چترها را باید بست

 زیر باران باید رفت

فکر را خاطره را زیر باران باید برد

با همه مردم شهر زیر باران باید رفت

دوست را زیر باران باید برد

عشق را زیر باران باید جست

 زیر باران باید با زن خوابید

زیر باران باید بازی کرد

زیر باران باید چیز

نوشت حرف زد نیلوفر کاشت

 زندگی تر شدن پی در پی

زندگی آب تنی کردن در حوضچه اکنون است

رخت ها را بکنیم

آب در یک قدمی است

روشنی را بچشیم

شب یک دهکده را وزن کنیم خواب یک آهو را

 گرمی لانه لک لک را ادراک کنیم

روی قانون چمن پا نگذاریم

در موستان گره

ذایقه را باز کنیم

 و دهان را بگشاییم اگر ماه درآمد

و نگوییم که شب چیز بدی است

 و نگوییم که شب تاب ندارد خبر از بینش باغ

 و بیاریم سبد

 ببریم این همه سرخ این همه سبز

صبح ها نان و پنیرک بخوریم

 و بکاریم نهالی سر هر پیچ کلام

و بپاشیم میان دو هجا تخم

سکوت

و نخوانیم کتابی که در آن باد نمی آید

 و کتابی که در آن پوست شبنم تر نیست

 و کتابی که در آن یاخته ها بی بعدند

و نخواهیم مگس از سر انگشت طبیعت بپرد

و نخواهیم پلنگ از در خلقت برود بیرون

 و بدانیم اگر کرم نبود زندگی چیزی کم داشت

و اگر خنج نبود لطمه

می خورد به قانون درخت

و اگر مرگ نبود دست ما در پی چیزی می گشت

 و بدانیم اگر نور نبود منطق زنده پرواز دگرگون می شد

 و بدانیم که پیش از مرجان خلایی بود در اندیشه دریا ها

و نپرسیم کجاییم

 بو کنیم اطلسی تازه بیمارستان را

و نپرسیم که فواره اقبال کجاست

 و

نپرسیم چرا قلب حقیقت آبی است

 و نپرسیم پدرهای پدرها چه نسیمی چه شبی داشته اند

 پشت سرنیست فضایی زنده

پشت سر مرغ نمی خواند

پشت سر باد نمی آید

 پشت سر پنجره سبز صنوبر بسته است

پشت سر روی همه فرفره ها خاک نشسته است

 پشت سر خستگی تاریخ است

 پشت سر خاطره ی موج به ساحل صدف سرد سکون می ریزد

لب دریا برویم

 تور در آب بیندازیم

 وبگیریم طراوت را از آب

 ریگی از روی زمین برداریم

 وزن بودن را احساس کنیم

 بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم

دیده ام گاهی در تب ماه می آید پایین

می رسد دست به سقف

ملکوت

دیده ام سهره بهتر می خواند

 گاه زخمی که به پا داشته ام

 زیر و بم های زمین را به من آموخته است

گاه در بستر بیماری من حجم گل چند برابر شده است

و فزون تر شده است قطر نارنج شعاع فانوس

و نترسیم از مرگ

 مرگ پایان کبوترنیست

مرگ وارونه یک زنجره نیست

 مرگ در ذهن اقاقی جاری است

مرگ در آب و هوای خوش اندیشه نشیمن دارد

 مرگ در ذات شب دهکده از صبح سخن می گوید

مرگ با خوشه انگور می آید به دهان

مرگ در حنجره سرخ - گلو می خواند

مرگ مسوول قشنگی پر شاپرک است

مرگ گاهی ریحان می چیند

 مرگ گاهی ودکا می نوشد

گاه در سایه نشسته است به ما می نگرد

و همه می دانیم

 ریه های لذت پر اکسیژن مرگ است

در نبندیم به روی سخن زنده تقدیر که از پشت چپر های صدا می شنویم

پرده را برداریم

بگذاریم که احساس هوایی بخورد

 بگذاریم بلوغ زیر هر بوته که می خواهد بیتوته کند

بگذاریم

غریزه پی بازی برود

 کفش ها رابکند و به دنبال فصول از سر گل ها بپرد

بگذاریم که تنهایی آواز بخواند

 چیز بنویسد

 به خیابان برود

ساده باشیم

ساده باشیم چه در باجه یک بانک چه در زیر درخت

کار مانیست شناسایی راز گل سرخ

کار ما شاید این است

 که در

افسون گل سرخ شناور باشیم

پشت دانایی اردو بزنیم

 دست در جذبه یک برگ بشوییم و سر خوان برویم

 صبح ها وقتی خورشید در می آید متولد بشویم

 هیجان ها را پرواز دهیم

 روی ادراک  ‚ فضا ‚ رنگ صدا پنجره گل نم بزنیم

آسمان را بنشانیم میان دو هجای هستی

ریه را از ابدیت پر و خالی بکنیم

بار دانش را از دوش پرستو به زمین بگذاریم

 نام را باز ستانیم از ابر

از چنار از پشه از تابستان

روی پای تر باران به بلندی محبت برویم

در به روی بشر و نور و گیاه و حشره باز کنیم

کار ما شاید این است

 که میان گل نیلوفر و قرن

پی

آواز حقیقت بدویم

کاشان | قریه چنار | تابستان 1343

Aug 12, 2021
6. کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک
00:16:47

"پرل باک" این چنین روایت می‌کند که تا سال‌ها جرأت نمی‌کرد دست به نوشتن چنین اثری بزند؛ تا اینکه تصمیم می‌گیرد با هدف کمک به پدران و مادرانی که کودکان معلول، استثنایی و کم رشد ذهنی دارند؛ احساسات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد..


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

همچنین لطفا در کانال تلگرام کتاب کست و اینستاگرام کتاب کست عضو شوید:


تلگرام کتاب کست:

https://t.me/KetabCastPodcast


اینستاگرام کتاب کست:

https://instagram.com/KetabCastPodcast

Aug 11, 2021
5. کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک
00:16:17

"پرل باک" این چنین روایت می‌کند که تا سال‌ها جرأت نمی‌کرد دست به نوشتن چنین اثری بزند؛ تا اینکه تصمیم می‌گیرد با هدف کمک به پدران و مادرانی که کودکان معلول، استثنایی و کم رشد ذهنی دارند؛ احساسات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد..


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

همچنین لطفا در کانال تلگرام کتاب کست و اینستاگرام کتاب کست عضو شوید:


تلگرام کتاب کست:

https://t.me/KetabCastPodcast


اینستاگرام کتاب کست:

https://instagram.com/KetabCastPodcast

Aug 10, 2021
4. کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک
00:16:55

"پرل باک" این چنین روایت می‌کند که تا سال‌ها جرأت نمی‌کرد دست به نوشتن چنین اثری بزند؛ تا اینکه تصمیم می‌گیرد با هدف کمک به پدران و مادرانی که کودکان معلول، استثنایی و کم رشد ذهنی دارند؛ احساسات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد..


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

همچنین لطفا در کانال تلگرام کتاب کست و اینستاگرام کتاب کست عضو شوید:


تلگرام کتاب کست:

https://t.me/KetabCastPodcast


اینستاگرام کتاب کست:

https://instagram.com/KetabCastPodcast


Aug 09, 2021
3. کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک
00:17:17

"پرل باک" این چنین روایت می‌کند که تا سال‌ها جرأت نمی‌کرد دست به نوشتن چنین اثری بزند؛ تا اینکه تصمیم می‌گیرد با هدف کمک به پدران و مادرانی که کودکان معلول، استثنایی و کم رشد ذهنی دارند؛ احساسات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد..


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

همچنین لطفا در کانال تلگرام کتاب کست و اینستاگرام کتاب کست عضو شوید:


تلگرام کتاب کست:

https://t.me/KetabCastPodcast


اینستاگرام کتاب کست:

https://instagram.com/KetabCastPodcast


Aug 08, 2021
2. کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک
00:16:50

"پرل باک" این چنین روایت می‌کند که تا سال‌ها جرأت نمی‌کرد دست به نوشتن چنین اثری بزند؛ تا اینکه تصمیم می‌گیرد با هدف کمک به پدران و مادرانی که کودکان معلول، استثنایی و کم رشد ذهنی دارند؛ احساسات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد..


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

همچنین لطفا در کانال تلگرام کتاب کست و اینستاگرام کتاب کست عضو شوید:


تلگرام کتاب کست:

https://t.me/KetabCastPodcast


اینستاگرام کتاب کست:

https://instagram.com/KetabCastPodcast


Aug 07, 2021
1. کودکی که هرگز بزرگ نخواهد شد - پرل باک
00:16:06

"پرل باک" این چنین روایت می‌کند که تا سال‌ها جرأت نمی‌کرد دست به نوشتن چنین اثری بزند؛ تا اینکه تصمیم می‌گیرد با هدف کمک به پدران و مادرانی که کودکان معلول، استثنایی و کم رشد ذهنی دارند؛ احساسات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارد..


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

همچنین لطفا در کانال تلگرام کتاب کست و اینستاگرام کتاب کست عضو شوید:


تلگرام کتاب کست:

https://t.me/KetabCastPodcast


اینستاگرام کتاب کست:

https://instagram.com/KetabCastPodcast

Aug 06, 2021
25. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:10:54

قسمت 25 - آهو در طویله خران


قسمت آخر

Aug 05, 2021
24. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:14:11

قسمت 24 - کمال الدین حسن

Aug 05, 2021
23. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:15:27

قسمت 23 - سلمان کر و شعبان کر

Aug 05, 2021
22. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:13:59

قسمت 22 - کودک حلوا فروش

Aug 04, 2021
21. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:08:16

قسمت 21 - فیل شناسی

Aug 04, 2021
20. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:14:01

قسمت 20 - دو غلام

Aug 03, 2021
19. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:14:18

قسمت 19 - دشمن در لباس دوست

Aug 03, 2021
18. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:16:54

قسمت 18 - زبان حیوانات

Aug 02, 2021
17. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:09:53

قسمت 17 - اختلاف انگوری

Aug 02, 2021
16. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:13:04

قسمت 16 - مریض خیالی

Aug 01, 2021
15. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:05:38

قسمت 15 - حق شناسی لقمان

Aug 01, 2021
14. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:07:34

قسمت 14 - موسی و شبان

Jul 31, 2021
13. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:09:29

قسمت 13 - حکم ناحق

Jul 31, 2021
12. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:15:05

قسمت 12 - کار درست و کامل

Jul 30, 2021
11. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:09:41

قسمت 11- درس طوطی ها

Jul 30, 2021
10. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:09:51

قسمت 10 - بی عقل و باعقل

Jul 29, 2021
9. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:16:49

قسمت 9 - باغبان باهوش

Jul 29, 2021
8. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:07:48

قسمت 8 - دانه و دام

Jul 28, 2021
7. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:09:21

قسمت 7 - شتردار ساده دل

Jul 28, 2021
6. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:05:34

قسمت 6 - باغ و طوطی

Jul 27, 2021
5. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:07:01

قسمت 5 - شیر بی یال و دم

Jul 27, 2021
4. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:04:36

قسمت 4 - فرار از مرگ

Jul 26, 2021
3. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:11:40

قسمت 3 - ریش نجات بخش

Jul 26, 2021
2. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:10:10

قسمت 2 - خر برفت و خر برفت

Jul 25, 2021
1. قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی
00:01:53

قصه های مثنوی معنوی - مولانا جلال‌الدین محمد بلخی


قسمت 1 - پیش درآمدلطفا کتاب کست را به دیگران معرفی کنید.

Jul 25, 2021
14. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:48:05

14. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری


قسمت آخر

Jul 24, 2021
13. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
01:22:53

13. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 23, 2021
12. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
01:54:16

12. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 22, 2021
11. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
01:34:46

11. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 21, 2021
10. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
01:22:53

10. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 20, 2021
9. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:57:26

9. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 19, 2021
8. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:55:59

8. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 18, 2021
7. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:44:27

7. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 17, 2021
6. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:38:36

6. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 16, 2021
5. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:51:15

5. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 15, 2021
4. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:36:17

4. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 14, 2021
3. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:40:20

3. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 13, 2021
2. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:18:04

2. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری

Jul 12, 2021
1. مردان مریخی و زنان ونوسی - جان گری
00:23:06

مردان مریخی و زنان ونوسی (به انگلیسی: Men Are from Mars, Women Are from Venus) کتابی نوشته جان گری است که در مورد روابط زناشویی و شناخت جنس مخالف هست. در این کتاب نویسنده اعتقاد دارد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطهٔ عاشقانه و صمیمی دست یابند وی به همین منظور، شیوه‌ها و راه‌کارهای جدیدی را برای کم کردن تنش‌ها در روابط زناشویی و به وجود آوردن عشق و علاقه بیان می‌کند.Jul 11, 2021
9. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:09:20

9. کنفوسیوس - مایکل برگن


قسمت آخر

Jul 10, 2021
8. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:07:32

8. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 10, 2021
7. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:08:16

7. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 10, 2021
6. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:11:54

6. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 09, 2021
5. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:13:30

5. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 09, 2021
4. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:10:55

4. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 08, 2021
3. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:10:24

3. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 08, 2021
2. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:15:27

2. کنفوسیوس - مایکل برگن

Jul 07, 2021
1. کنفوسیوس - مایکل برگن
00:10:57

در جوامع کهن، مردان و زنانی می‌زیسته‌اند که اثر خود را بر جهان هستی گذاشته‌اند. هر چه درباره آن‌ها بیشتر بخوانیم و بدانیم از دستاوردهایشان بیشتر شگفت‌زده می‌شویم و از آثار هنری و ادبیات آنها لذت می‌بریم. کنفوسیوس (Confucius) حکیم یکی از این افراد است. او سال‌ها تنها یک هدف داشت: خدمت کردن در مقام مشاور اعظم یکی از فرمانروایان سرزمین پهناور چین. در آن هنگام، یعنی حدود پانصد سال پیش از میلاد، چین به قلمروهای فراوانی تقسیم شده بود. درون این قلمروها، شاهزادگان و اشراف زیادی بودند که بر سرزمین‌های گسترده‌ای فرمانروایی می‌کردند. کنفوسیوس سخت در این اندیشه بود که مقام دولتی معتبری به دست بیاورد. اگر چنین می‌شد می‌توانست با به کار گرفتن دانش عمیق خود روش فرمانروایی حاکمان را بهبود بخشد تا به این وسیله مردم عادی در زندگی خویش از رفاه و آسایش بیشتری برخوردار شوند. تعالیم کنفوسیوس باعث پدید آمدن نظامی فکری به نام آیین کنفوسیوس شد.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

Jul 07, 2021
12. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - پاشنه کش
00:34:24

قسمت آخر


قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jul 06, 2021
11. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - پینه دوز
00:46:31

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jul 05, 2021
10. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - نان و دندان
01:24:23

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jul 04, 2021
9. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - سقط فروش و پیر قوم
00:40:28

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jul 03, 2021
8. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - صالح و طالح
00:28:08

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jul 02, 2021
7. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - دلی دارد زیبا
00:17:45

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jul 01, 2021
6. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - خیر خواهی محض
00:18:47

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jun 30, 2021
5. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - بگیر و نده
00:06:58

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jun 29, 2021
4. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - تعصب یک طرفه
00:07:28

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jun 28, 2021
3. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - قبل بر وزن دهل
00:06:11

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jun 27, 2021
2. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - نوروز و عیدی خاله خداداد
00:30:43

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.


Jun 26, 2021
1. قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار - سید محمد علی جمالزاده - عروسی دارم و عروسی
01:20:46

قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار

کتاب قصه های کوتاه برای بچه های ریش دار » سید محمد علی جمالزاده که مجموعه داستان کوتاه است و


شامل داستانهای :

«عروسی دارم و عروسی،‌ نوروز و عیدی خاله خداداد، قبل بر وزن دهل، تعصب یک طرفه، بگیر و نده، خیر خواهی محض، دلی دارد زیبا، صالح و طالح، سقط فروش و پیر قوم، نان و دندان، پینه دوز، پاشنه کش» می باشد.


این مجموعه که بیشتر طنز اجتماعی و طنز تلخ است، سبک روایت کلاسیک را داراست و در بیشتر روایت داستانها ابتدا یک راوی قصه گو شروع به روایت قصه داستان می کند.

Jun 25, 2021
17. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:31:12

قسمت آخر

Jun 24, 2021
16. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:32:58

16. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 23, 2021
15. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:37:21

15. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 22, 2021
14. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:38:05

14. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 21, 2021
13. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:37:28

13. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 20, 2021
12. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:18:00

12. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 19, 2021
11. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:29:14

11. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 18, 2021
10. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:38:46

10. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 17, 2021
9. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:47:00

9. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 16, 2021
8. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:30:35

8. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 15, 2021
7. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:22:56

7. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 14, 2021
6. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:37:06

6. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 13, 2021
5 عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:32:00

5 عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 12, 2021
4. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:37:36

4. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 11, 2021
3. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:27:01

3. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 10, 2021
2. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:36:58

2. عقاید یک دلقک - هاینریش بل

Jun 09, 2021
1. عقاید یک دلقک - هاینریش بل
00:38:00

عقاید یک دلقک - هاینریش بل

کتاب عقاید یک دلقک (به آلمانی: Ansichten eines Clowns)، نوشتهٔ هاینریش بل نویسندهٔ آلمانی است که در ۱۹۶۳ نوشته شده‌است.


هاینریش بل با نوشتن این کتاب موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۷۲ شد. هم‌چنین در سال ۱۹۷۶ وویکش یاسنی کارگردان اهل جمهوری چک فیلمی از این رمان ساخته است.


خلاصه داستان

این کتاب دربارهٔ دلقکی به نام هانس شنیر است که معشوقه‌اش، ماری، او را بابت دلایل مذهبی ترک کرده و وارد رابطه با مردی کاتولیک به نام هربرت تسوپفنر شده‌است که دارای نفوذ مذهبی و سیاسی قابل توجهی است. هانس به همین دلیل دچار افسردگی شده و مرض‌های همیشگی‌اش، مالیخولیا و سردرد تشدید یافته. از این رو برای تسکین آلام خود به مشروب رو آورده‌ است. به قول خودش «دلقکی که به مشروب روی بیاورد، زودتر از یک شیروانی ساز مست سقوط می‌کند». فقط دو چیز این دردها را تسکین می‌دهند: مشروب و ماری. مشروب یک تسکین موقتیست ولی ماری نه؛ ولی او رفته. سراسر داستان روایت چند ساعتی است که هانس شنیر از بوخوم به زادگاهش بن باز می‌گردد و بعد از ناامیدی عاطفی و حس تنهایی و فقری که به او دست می‌دهد برای اجرا با گیتار به ایستگاه راه‌آهن بن می‌رود. در خلال این مدت او به صورت نامنظم و غیرخطی خاطراتی را تعریف می‌کند که برای خواننده روشن می‌کند که چطور وضعیت او به این‌جا کشیده است.


داستان از جایی شروع می‌شود که زانوی هانس در اجرای ضعیف و رقت انگیزی که در شهر بوخوم داشته‌است مجروح می‌شود. کسی که نمایش را به او سفارش داده مردی به نام کاسترت است که برای خیریه‌های مذهبی کار می‌کند. کاسترت نه تنها دستمزد هانس را کم‌تر از مقداری که پیش‌تر با او توافق کرده‌است می‌پردازد، بلکه نقدی تند علیه نمایش ضعیف او می‌نویسد و با این کار موجی از رسوایی هنری برای هانس پدید می‌آید که منجر به کنسل شدن برنامه‌های آیندهٔ او به صورت یک‌طرفه می‌گردد.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

Jun 08, 2021
42.وَغ وَغ صَحاب - صادق هدایت
00:33:05

42.وَغ وَغ صَحاب - صادق هدایت

Jun 07, 2021
41.مرده خورها - صادق هدایت
00:30:42

چراغ نفتی که سر طاقچه بود دود می‌زد، ولی دونفر زنی که روی مخده نشسته بودند ملتفت نمی‌شدند. یکی از آن‌ها که با چادر سیاه آن بالا نشسته بود به نظر می‌آمد که مهمان است، دستمال بزرگی دردست داشت که پی درپی با آن دماغ می‌گرفت وسرش را می‌جنبانید. آن دیگری با چادرنماز تیره رنگ که روی صورتش کشیده بود ظاهراً گریه وناله می‌کرد.


درباز شد هووی او باچشم‌های پف‌آلود قلیان آورد جلو مهمان گذاشت وخودش رفت پایین اطاق نشست. زنی که پهلوی مهمان نشسته بود ناگهان مثل چیزی که حالت عصبانی به او دست بدهد، شروع کرد به گیس کندن وسر و سینه زدن:

– بی‌بی خانم جونم، این شوهر نبود یک پارچه جواهر بود؛ خاک برسرم بکنند که قدرش راندانستم! خانم این مرد یک تو به من نگفت……شوهر بیچاره ام. ورپرید. او نمرد، اوراکشتند.

چادر ازسرش افتاد، موهای حنا بسته روی صورتش پریشان شد، خودش را انداخت روی تشک و غش کرد.


بی‌بی خانم همین‌طور که قلیان زیر لبش بود روکرد به هوو:

– نرگس خانم کاه‌گل وگلاب این‌‌‌جا به هم نمی‌رسد؟

نرگس با خونسردی بلند شد از سر رف شیشه گلاب رابرداشت داد دست مهمان و آهسته گفت:

– این غش‌ها دروغی است. همان ساعتی که مشدی چانه می‌انداخت دست کرد ساعت جیبش رادرآورد.


بی‌بی خانم بازوهای ناخوش رامالش داد، گلاب نزدیک بینی او برد، حالش سرجا آمد، نشست ومی‌گفت:

– دیدی چه به روزم آمد؟ بی‌بی خانم، همین امروز صبح بود، مشدی توی رختخوابش نشسته بود به من گفت: یک سیگار چاق کن بده من. سیگار دادم به دستش کشید. خانم انگار که به دلش اثر کرده بود، بعد گفت که من دیگر می‌میرم. اما چه بکنم بااین خجالت‌های تو؟ گفتم الهی تو زنده باشی. گفت ازبابت حسن دلم قرص است، می‌دانم که گلیمش را ازآب بیرون می‌کشد ولی دلم برای تو می‌سوزد، اگر برای خانه یک بخشش‌نامه بنویسی من پایش را مهر می‌کنم.


بی‌بی خانم سینه‌‌اش راصاف کرد: منیجه خانم حالا بنیه‌ ات را ازدست نده. انشاالله پسرت تن درست باشد.

قلیان رابی‌بی خانم داد به منیژه که گرفت و النگوهای طلا به مچ دستش برق زد.

منیژه خانم: نه بعد از مشدی رجب من دیگر نمی‌توانم زنده باشم، یک زن بیچاره، بی دست و پا تا گلویم قرض، پسرم هم دراین شهر نیست. نمی‌توانم دراین خانه بمانم، جل زیر پایم هم مال بچۀ صغیر است.

Jun 07, 2021
40.مُحلِل - صادق هدایت
00:32:08

«مُحَلِّل» داستان کوتاهی از صادق هدایت است که آن را در سال ۱۳۱۱ در مجموعه داستان کوتاه سه قطره خون انتشار داد. در این داستان آشنایی تصادفی مردی با محلل همسر سابقش روایت می‌شود. این دو مرد کهنسال پس از شرح زندگی خود یکدیگر و آشنایی قدیمی خود را به یاد می‌آورند.


این داستان پیش از این در ۲۶ تیر ۱۳۱۰ با عنوان «درد دل میرزا یدالله» در شمارهٔ ۲۸ نشریهٔ افسانه چاپ شده بود.

Jun 06, 2021
39.لاله - صادق هدایت
00:25:18

از صبح زود ابرها جابجا میشدند و باد موذی سردی میوزید. پائین درختها پر از برگ مرده بود برگهای نیمه جانی که فاصله به فاصله در هوا چرخ میزدند به زمین می افتادند. یک دسته کلاغ با همهمه و جنجال بسوی مقصد نامعلومی میرفت . خانه های دهاتی از دور مثل قوطی کبریت که روی هم چیده باشند با پنجره های سیاه و بدون در دمدمی و موقتی بنظر می آمدند . خداداد با ریش و سبیل خاکستری، چالاک و زنده دل، گامهای محکم بر می داشت و نیروی تازه ای د ر رگ و پی پیرش حس می کرد . نگاه او ظاهرا روی جاده نمناک و دورنمای جلگه ممتد میشد.


باد پوست تن او را نوازش می کرد . درختها به نظر او می رقصیدند . کلاغها برایش پیام شادی می آوردند و همه طبیعت به نظر او خرم و خوشرو می آمد. بغچه قلمکاری زیر بغل داشت که به خودش چسبانیده بود . چشمهایش می درخشید و هر گامی که بر می داشت، ساق پای ورزیده او از زیر شلوار گشاد سیاهش پیدا می شد .


رخت او آبی آسمانی و کلاهش نمدی زرد بود. خداداد مردی شصت ساله بود. استخوان بندی درشتی داشت. بلند اندام بود و چشمهای درخشان داشت . تقریبا بیست سال بود که اهالی دماوند او را ندیده بودند، چون گوشه نشینی اختیار کرده بود بالای چشمه علا سر راه جاده مازندران خداداد برای خودش یک آلونک از سنگ و گل ساخته بود…

Jun 06, 2021
38.گرداب - صداق هدایت
00:43:05

38.گرداب - صداق هدایت

Jun 05, 2021
37.گُجَسته دِژ - صادق هدایت
00:26:48

37.گُجَسته دِژ - صادق هدایت


«گجسته دژ» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که بار نخست، در ۱۳۱۱ خورشیدی، همراه با ده داستان کوتاه دیگر، در مجموعه‌داستان سه قطره خون در تهران منتشر شد.


پیرنگ

خورشید پس از هشت سال از فرار شوهرش، به غش و صرع مبتلا است. روشنک دختر او است که با شنا در رودخانه تفریح می‌کند. هرچند که مردم روستا به او تهمت می‌زنند.


خشتون هشت سال خود را در سیاهچالی در جستجوی اکسیر اعظم (طلا) حبس کرده‌است. او استاد خود را کشته است و برای کامل کردن اکسیر طلا به سه قطره خون از آخرین قطره‌های خون دختری باکره نیاز دارد. او برای اینکار دختری را که هر روز در رودخانهٔ روبروی دخمه‌اش شنا می‌کند برمی‌گزیند و مادرش را راضی می‌کند تا دختر را در دخمه به او سپارد. خشتون پس از بستن دست‌ها و پاهای دختر و بریدن گلویش ماه‌گرفتگی روی پیشاپیش را می‌بیند و متوجه می‌شود که روشنک دختر خودش است.

Jun 05, 2021
36.کاروان اسلام - صادق هدایت
01:10:59

36.کاروان اسلام - صادق هدایت


کاروان اسلام یا البعثة الاسلامیة الی البلاد الافرنجیة نام اثری از صادق هدایت است.


به گفته مجتبی مینوی (دوست و همکار صادق هدایت) این اثر را صادق هدایت در میانه سال‌های ۱۳۱۲–۱۳۱۳ نوشته‌است.


اثر با رویکردی هجوآمیز به سرگذشت و فراز و نشیب‌های سفر چند تن از مبلغان اسلام به بلاد اروپایی می‌پردازد. اسامی این افراد عبارت‌اند از:


آقای تاج المتکلمین به سمت ریاست.

آقای عندلیب الاسلام به سمت نائب رئیس

آقای سکان الشریعه عضو مشاور و محاسب

آقای سنت الاقصاب به سمت تند نویس

آقای الجرجیس یافث بن اسحق الیسوعی به سمت مخبر و مترجم مجله مبارکه المنجلاب سودان (این شخص راوی اول شخص داستان است)

البعثة الاسلامیه الی بلاد الافرنجیه رساله طنزآمیزی از صادق هدایت است. هدایت در این اثر با استفاده از تمثیل‌های طنز تلخ مذهبی رفتار توده‌ای از زوار را مورد انتقاد قرار می‌دهد. هدایت در این کتاب روحانیون اسلامی یا به اصطلاح آخوندها را به باد انتقاد گرفته و با لحنی تمسخرآمیز بیان می‌کند که آخوندها تنها برای منافع شخصیشان خود را بدین لباس درآورده‌اند. داستان این کتاب که از زبان یک خبرنگار عربی نقل شده بدین شرح است: که عده‌ای مذهبی در جلسه‌ای تصمیم می‌گیرند که برای مسلمان کردن سرزمین‌های کفر به آنجا سفر کنند لذا گروهی گرد آمده و با پولی که از مردم جمع‌آوری کرده‌اند سفر را آغاز می‌کنند؛ اما یکی از اخوندها که مسئول نگهداری از پول‌ها بوده و خیلی ادعای روحانیت داشته ضمن سفر با پول‌ها فرار می‌کند و بقیه آخوندها در کشورهای اروپایی ماندگار و به رقص و آواز روی می‌آورند که خبرنگار در آخر داستان با آن‌ها روبرو می‌شود و داستان را از زبان آن‌ها می‌شنود.


صادق هدایت در نظر داشت که داستان را با نام مستعار راستگووسکی چاپ کند که این امر میسر نشد.

Jun 04, 2021
35.علویه خانم و ولنگاری - صادق هدایت
05:59:42

35.علویه خانم و ولنگاری - صادق هدایت


علویه خانم نام داستانی از صادق هدایت است. شخصیت اصلی این داستان، علویه خانم، زنی فاحشه است که به قصد زیارت راهی سفر می‌شود. در خلال این سفر علاوه بر ماجراهایی که برای وی پیش می‌آید، بازگشت‌هایی به گذشته وی نیز صورت می‌گیرد. در این داستان نیز صادق هدایت به اعتقادات جاری مردم به دیده شک می‌نگرد.

Jun 03, 2021
34.عروسک پشت پرده - صادق هدایت
00:34:34

34.عروسک پشت پرده - صادق هدایت


عروسک پشت پرده داستان کوتاهی از صادق هدایت است که می‌تواند به جهتی رمانتیک نیز به حساب آید. این داستان در مجموعه سایه‌روشن در سال ۱۳۱۲ به چاپ رسید.

Jun 02, 2021
33.طلب آمرزش - صادق هدایت
00:30:06

33.طلب آمرزش - صادق هدایت


از مجموعه سه قطره خون


«طلب آمرزش» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که بار نخست در ۱۳۱۱ خورشیدی همراه با ده داستان کوتاه دیگر در مجموعه‌داستان سه قطره خون در تهران منتشر شد.


خلاصهٔ داستان

داستان با توصیف‌های هدایت از بیابان آغاز می‌شود. پس از آن بخشی از زندگی عزیزآقا[یادداشت ۱] را از زبان خودش می‌خوانیم. او که در آغاز با شوهرش (گداعلی) زندگی خوبی داشته است، به دلیل بچه‌دارنشدن، و به خواست شوهرش، مقدمهٔ ازدواج او و خدیجه را فراهم می‌کند. حسادت او نیز از همینجا آغاز می‌شود. عزیزآقا دو فرزند پسر هوویش و سپس خودِ او را می‌کشد. او اکنون برای طلب آمرزش همراه با پسر هوویش که او را ننه صدا می‌کند، به سفر زیارتی آمده است.

Jun 01, 2021
32.صورتکها - صادق هدایت
00:31:13

32.صورتکها - صادق هدایت


داستان کتاب صورتک‌ها اثر صادق هدایت در مورد مردی به نام منوچهر است که دیوانه وار عاشق زنی به نام خجسته شده است. خواهر منوچهر عکسی را به او نشان می‌دهد که در آن عکس خجسته مست در آغوش ابوالفتح که گویا پسرخاله او بوده، خوابیده است. ‎این موضوع منوچهر را به فکر انتقام از عشقش می‌اندازد...

Jun 01, 2021
31.شبهای ورامین - صادق هدایت
00:45:03

31.شبهای ورامین - صادق هدایت


شب‌های ورامین نام یکی از داستانهای صادق هدایت است که در مجموعه داستان سایه‌روشن به چاپ رسیده است. این داستان کوتاه با جملات زیر آغاز می‌شود: «از لای برگهای پاپیتال، فانوسی خیابان سنگفرش را که تا دم در می‌رفت روشن کرده بود. آب حوض تکان نمی‌خورد، درخت‌های تیره فام کهنسال در تاریکی این اول شب ملایم و نمناک بهار بهم پیچیده، خاموش و فرمانبردار بنظر می‌آمدند .»

May 31, 2021
30.سه قطره خون - صادق هدایت
00:52:36

30.سه قطره خون - صادق هدایت


«سه قطره خون» نام داستانی کوتاه از صادق هدایت است که در مجموعهٔ داستان کوتاهی به همین نام در سال ۱۳۱۱ خورشیدی (۱۹۳۲ میلادی) چاپ شد. این داستان از داستان‌های سوررئالیستی هدایت محسوب می‌شود. در این داستان که در دارالمجانین می‌گذرد یکی از شخصیت‌ها عادت به خواندن مسمطی دارد که شهرت فراوانی یافته‌است:


دریغا که بار دگر شام شد سراپای گیتی سیه‌فام شد

همه خلق را گاهِ آرام شد بجز من که درد و غمم شد فزون

جهان را نباشد خوشی در مزاج بجز مرگ نَبْوَد غمم را علاج

ولیکن در آن گوشه در پای کاج چکیده ست بر خاک سه قطره خون

May 31, 2021
29.سگ ولگرد - 8-داستان میهن پرست - صادق هدایت
01:10:49

29.سگ ولگرد - 8-داستان میهن پرست - صادق هدایت


«میهن‌پرست» داستانی کوتاه در حدود ۵٬۵۰۰ کلمه از صادق هدایت در مجموعهٔ سگ ولگرد است.


خلاصهٔ داستان

یک روز وزیر معارف (حکیم‌باشی پور) سید نصرالله ولی را که یکی از ادبای بانفوذ است احضار می‌کند تا او را برای مأموریتی فرهنگی به هند بفرستد. در کشتی عازم هند وقتی سید نصرالله می‌خواهد یادداشت‌های لازم برای مأموریتش را بنویسد تضاد درونی اش آشکار می‌شود. دریا او را گرفته‌است، دلتنگ خانواده است و به عدم صداقت همکاران و رئیس و رؤسایی مانند وزیر و تو خالی بودن تبلیغات دولتی دربارهٔ دستاوردهای بزرگ اجتماعی و فرهنگی فکر می‌کند. می‌خواهد نطقی را که قرار است در بمبئی ایراد کند را آماده کند، اما چند کلمه بیشتر نمی‌شود. خسته و بدحال به هیچ کاری توفیق نمی‌یابد. بالاخره جلیقهٔ نجات را برمی‌دارد و دچار کابوس آتش گرفتگی کشتی می‌شود. فردا صبح او را مرده می‌یابند، در حالی که جلیقهٔ نجات خفتِ گردنش شده‌است. دو ماه بعد، وزیر معارف از مجسمهٔ یادبود او پرده برمی‌دارد و در مدح آن نابغهٔ میهن‌پرست سخن فرسایی می‌کند.

May 30, 2021
28.سگ ولگرد - 7-داستان تاریکخانه - صادق هدایت
00:30:20

28.سگ ولگرد - 7-داستان تاریکخانه - صادق هدایت


«تاریک‌خانه» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ خورشیدی، همراه با هفت داستان دیگر در مجموعهٔ سگ ولگرد منتشر شد. داستان نوعی تک‌گویی است و در واقع راوی، دیدگاه‌های شخصی عزلت‌گزین را دربارهٔ مرگ و زندگی برای خواننده بیان می‌کند.


خلاصهٔ داستان

راوی در یک اتومبیل مسافربری با شخصی عزلت‌گزین آشنا می‌شود و پس از توقف در شهری کوچک در سر راه، دعوت او را برای گذراندن شب در خانه‌اش می‌پذیرد. شخص عزلت‌گزین تنها زندگی می‌کند. او به راوی می‌گوید که تصمیم دارد در را به روی دنیا بسته و در اتاقی تاریک در این شهر کوچک زندگی کند. روز بعد، وقتی راوی می‌رود تا با میزبانش خداحافظی کند، او را مرده می‌یابد، در حالی که «پاهایش را توی دلش جمع کرده، به شکل بچه در زهدان مادرش درآمده و روی تخت افتاده است».

May 30, 2021
27.سگ ولگرد - 6-داستان تجلی - صادق هدایت
00:35:08

27.سگ ولگرد - 6-داستان تجلی - صادق هدایت


«تجلی» داستان کوتاهی از صادق هدایت است که برای بار نخست در سال ۱۳۲۱ خورشیدی، همراه با هفت داستان دیگر در مجموعه‌داستان سگ ولگرد چاپ شد.


خلاصهٔ داستان

داستان در پانسیون ارمنیان در تهران روی می‌دهد. زن شوهرداری به نام هاسمیک عاشق جوانی به نام سورن است. او می‌خواهد به معشوقش اطلاع دهد که نمی‌تواند سر قرار حاضر شود. او یک روز تمام در جستجوی سورن است تا او را از نیامدن سر قرار با خبر کند. با این وجود، نه سورن و نه شوهر هاسمیک در داستان حضور ندارند و ما افکار هاسمیک را درباره‌شان می‌خوانیم. هاسمیک معلم موسیقی سورن به نام واسیلیچ را ملاقات می‌کند و …


May 29, 2021
26.سگ ولگرد - 5-داستان تخت ابونصر - صادق هدایت
00:53:34

26.سگ ولگرد - 5-داستان تخت ابونصر - صادق هدایت


«تخت ابونصر» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ خورشیدی، همراه با هفت داستان دیگر در مجموعهٔ سگ ولگرد منتشر شد.


خلاصهٔ داستان

گروهی از باستان‌شناسان آمریکایی به‌رهبری دکتر وارنر در محوطهٔ تخت ابونصر مومیایی به‌نام سیمویه را می‌یابند. سیمویه توسط زن و خواهرش، گوراندخت، همراه با زن جدیدش خورشید خانم، به‌دلیل حسادت، با شرابی خواب‌آلود به خواب کاذب یا بوشاسپ فرو رفته است و گوراندخت نیز به‌خواست خود همراه با آنان زنده‌به‌گور شده است. سیمویه با کشف رمز طلسمی توسط دکتر وارنر، از خواب چندهزارساله بیدار می‌شود و به سراغ زن مطربی به‌نام خورشید می‌رود که هم‌نام معشوق او است و ...


May 29, 2021
25.سگ ولگرد - 4-داستان کاتیا - صادق هدایت
00:24:28

25.سگ ولگرد - 4-داستان کاتیا - صادق هدایت


«کاتیا» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ خورشیدی، همراه با هفت داستان دیگر در مجموعهٔ سگ ولگرد منتشر شد.


خلاصهٔ داستان

مهندسی اتریشی که در جنگ جهانی اول شرکت داشته، دربارهٔ زنی به نام کاتیا که در اردوی اسیرهای جنگی در سیبری با او آشنا شده، با راوی داستان گفتگو می‌کند. کاتیا تنها زنی است که به او نزدیک شده و بر او «اثری فراموش‌نشدنی» داشته‌است.

May 28, 2021
24.سگ ولگرد - 3-داستان بن بست - صادق هدایت
00:50:22

24.سگ ولگرد - 3-داستان بن بست - صادق هدایت


«بن‌بست» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ خورشیدی، همراه با هفت داستان دیگر در مجموعهٔ سگ ولگرد منتشر شد.


خلاصهٔ داستان

شریف از اعیان یکی از شهرستان‌هاست. او در تهران درس خوانده و اکنون رئیس ادارهٔ مالیهٔ زادگاهش است. او به شغلش اهمیتی نمی‌دهد و از دوستان همکارش عقب افتاده است. آنچه که موجب عقب‌افتادگی او شده «عرق و تریاک» که مرتب می‌نوشد و می‌کشد نیست، بلکه «خوش طینتی» اوست. وقتی که پس از سال‌ها زندگی در تهران به زادگاهش برمی‌گردد، می‌بیند که دوستان قدیم «کمابیش به آرزوهای محدود خودشان رسیده بودند» و «یا شکمشان جلو آمده بود، یا شهوت آن‌ها از پایین‌تنه به آرواره‌هایشان سرایت کرده بود».

May 28, 2021
23.سگ ولگرد - 2-داستان دُن ژوان کرج - صادق هدایت
00:33:32

23.سگ ولگرد - 2-داستان دُن ژوان کرج - صادق هدایت


«دُن‌ژوان کرج» داستان کوتاهی از نویسندهٔ ایرانی، صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ خورشیدی، همراه با هفت داستان دیگر در مجموعهٔ سگ ولگرد منتشر شد.


خلاصهٔ داستان

داستان به شیوهٔ اول‌شخص مفرد نوشته شده‌است. راوی، که نمایندهٔ فکریِ خودِ نویسنده است، برای پرهیز از به‌جا آوردن رسم دیرین دید و بازدید سال نو به کرج می‌رود تا تعطیلات را در آن‌جا بگذراند. او ناخواسته در معرض ماجرایی عشقی قرار می‌گیرد و آن را به‌عنوان یک شاهد بی‌طرف و از دستِ اول نقل می‌کند.

May 27, 2021
22.سگ ولگرد - 1-داستان سگ ولگرد - صادق هدایت
00:32:30

22.سگ ولگرد - 1-داستان سگ ولگرد - صادق هدایت


«سگ ولگرد» داستان کوتاهی از صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۲۱ با هفت داستان دیگر در مجموعه داستانی به همین نام در تهران منتشر شد. داستان آن دربارهٔ یک سگ اصیل اسکاتلندی به نام پات است که پس از گم کردن صاحبش، سرگردان شده و انسان‌ها آزارش می‌دهند. پات سگی معمولی نیست؛ او در آرزوی بازگشت به دوران کودکی است و در ته چشم‌هایش روحی انسانی دیده می‌شود.


هدایت بیشترِ داستان‌های مجموعهٔ سگ ولگرد را پیش از ۱۳۲۰ نوشته بود، ولی به خاطر ممنوع‌القلم بودن چاپشان مقدور نبود. پس از اشغال ایران در جنگ جهانی دوم در شهریور ۱۳۲۰، با الغای سانسور دولتی، «سگ ولگرد» نیز امکان انتشار یافت. «سگ ولگرد» داستانی کنایی و نمادین است که از زاویهٔ دید دانای کل روایت می‌شود. نقّادان آن را داستانی اگزیستانسیالیستی به‌شمار آورده‌اند و، با بعضی دیگر از داستان‌های هدایت مانند «زنده‌به‌گور» و «تاریک‌خانه»، از آن دسته روان‌داستان‌هایش دانسته‌اند که به شیوهٔ واقع‌گرایی نوشته شده. روان‌شناسان و افسانه‌شناسان و اخلاقیّون و دانشمندان اجتماعی و فلسفی دربارهٔ «سگ ولگرد» سخن‌ها گفته‌اند. پژوهشگران ادبیات این داستان را با داستان‌های دیگری از زبان‌های دیگر هم سنجیده‌اند.


صادق چوبک و احمد شاملو از سخنورانی هستند که با تأثّر از «سگ ولگرد» آثاری آفریده‌اند. «سگ ولگرد» به چندین زبان نیز ترجمه و منتشر شده‌است.

May 27, 2021
21.سایه مغول - صادق هدایت
00:28:57

21.سایه مغول - صادق هدایت


کتاب سایه مغول داستانی است بی‌نظیر از صادق هدایت در حال و هوای روزگاری که مغولان به ایران تاخته و از کشور جز ویرانه‌ای باقی‌نمانده بود. شاهرخ شخصیت اصلی این داستان است که پس از کشته شدن نامزدش گلشاد توسط مغولان، از آن‌ها انتقام گرفته و سرانجام در دل طبیعت، از دنیا می‌رود. سایه مغول علاوه بر داشتن موضوعی ادبی-تاریخی، دارای وجهه فلسفی نیز می‌باشد و بازگشت انسان به طبیعت را به شکل محسوسی به مخاطب القا می‌کند.

May 26, 2021
20.سامپنگه - صادق هدایت
00:25:44

20.سامپنگه - صادق هدایت


کتاب صوتی سامپنگه اثر صادق هدایت داستان دختری به نام سامپنگه است که نام اصلیش سیتا بود ولی او را سامپینگه می‌نامیدند گلی زرد رنگ و دارای عطری شهوت انگیز، نخست مادرش پادما او را به این اسم نامید و همین اسم روی او ماند...

May 26, 2021
19.س گ ل ل - صادق هدایت
01:05:47

19.س گ ل ل - صادق هدایت


از مجموعه سایه روشن


س. گ.ل. ل نام داستان کوتاهی از صادق هدایت است که اولین بار در مجموعهٔ سایه‌روشن در سال ۱۳۱۲ به چاپ رسید. مجموعهٔ سایه‌روشن شامل شش داستان دیگر به نام‌های زنی که مردش را گم کرد، عروسک پشت پرده، آفرینگان، شب‌های ورامین، آخرین لبخند و پدران آدم است. در این داستان نویسنده با تخیل خود به تصویر جهان آینده و فرجام آن پرداخته‌است. آینده‌ای که در آن هرچه عقاید و مذاهب مختلف وعده می‌داد، علوم به صورت عملی درآورده است. داستان حول دو شخص هنرمند با افکار و عقیده‌های مختلف به نام سوسن و تد می‌چرخد.

May 25, 2021
18.زنی که مردش را گُم کرد - صادق هدایت
01:11:20

18.زنی که مردش را گُم کرد - صادق هدایت


از مجموعه سایه روشن


زنی که مردش را گم کرد نام داستان کوتاهی از صادق هدایت است که در سال ۱۳۱۲ در مجموعهٔ سایه‌روشن به چاپ رساند. این داستان به امور و روابط جنسی زنی مازوخیست می‌پردازد و سرانجام آن را در جامعهٔ فرودست معاصرِ نویسنده به تصویر می‌کشد.

May 24, 2021
17.زنده به گور - صادق هدایت
01:20:59

17.زنده به گور - صادق هدایت


زنده‌به‌گور داستان کوتاهی است از مجموعه ای به همین نام به قلم صادق هدایت در ۱۱ اسفند ۱۳۰۸ در پاریس نگاشته شد.


هدایت در این اثر حالات روحی یک بیمار روان‌گسیخته را به تصویر می‌کشد. جوانی سرخورده، وازده و بیچاره که از جامعهٔ انسانی بدور است و بیزار از ادامهٔ زندگی که شرح حال خویش را می‌نویسد. بسیاری این اثر را پاره‌ای از زندگی خود هدایت می‌دانند. این اثر به چندین زبان زنده دنیا از جمله فرانسه و انگلیسی و کره ای و... ترجمه شده است.

May 23, 2021
16.داوود گوژپشت - صادق هدایت
00:20:21

16.داوود گوژپشت - صادق هدایت


از مجموعه زنده به گور


“نه،نه! هرگز من دنبالِ‌این‌كار نخواهم رفت. باید به‌كُلّی چشم پوشید. برایِ دیگران خوش می‌آورد درصورتی‌كه برایِ من پُر از دَردوزَجر است. هرگز، هرگز!…”


داوود زیرِلب با خودش می‌گفت و عصایِ كوتاهِ زردرنگی كه در دست داشت به زمین می‌زد و به‌دشواری راه می‌رفت مانندِ ‌این‌كه تعادلِ خودش را به‌زحمت نگه‌می‌داشت. صورتِ بزرگِ او رویِ قفسهِ سینهِ بر آمده‌اش میانِ شانه‌هایِ لاغرِ او فرو رفته بود. از جلو، یك حالتِ خُشك، سخت و زننده داشت: لب‌هایِ نازك به‌هم‌كشیده، ابروهایِ كمانیِ باریك، مژه‌هایِ پائین‌اُفتاده، رنگِ زرد، گونه‌های بَرجستهِ استخوانی. ولی از دور كه به او نگاه می‌كردند، نیم‌تنهِ چوچونچهِ او با پُشتِ بالا آمده، دست‌هایِ درازِ بی‌تناسب، كلاهِ گشادی كه رویِ سَرش فرو كرده بود، به‌خصوص حالتِ جدّی كه به‌خودش گرفته بود و عصایش را به‌سختی به‌زمین می‌زد بیشتر او را مُضحك كرده بود.

May 22, 2021
15.داش آکُل - صادق هدایت
00:39:32

15.داش آکُل - صادق هدایت


از مجموعه سه قطره خون


«داش‌آکُل» نام یکی از یازده داستان کوتاه مجموعهٔ سه قطره خون، نوشتهٔ صادق هدایت است که نخستین بار در سال ۱۳۱۱ منتشر شد. داش آکُل، مخفّف سه کلمه است: داداش+ آقا+ کُل. کُل به معنی بی‌تناسب و بدهیکل است. در روایت صادق هدایت، داش آکُل، مردی تنومند و بدسیما گزارش شده است.

May 22, 2021
14.خر دَجال - صادق هدایت
00:33:27

14.خر دَجال - صادق هدایت


تبصره : قبل از شروع از خوانندگان عزيز و محترم معذرت ميخواهم که اين عنوان بهيچوجه با موضوع اين قضيه ربط ندارد. گر چه ميتوانستم عناوين ديگری از قبيل :قضيه گورکن يا خر در چمن يا گوهر شب چراغ يا صبح يا دم حجره يا چپ اندر قيچی و يا هزار جور عنوان بی تناسب ديگر انتخاب بکنيم اما از لحاظ ابتکار ادبی مخصوصا اين عنوان را مستبدا بطور قلم انداز اختيار کرديم تا باعث حيرت عالميان شود و ضمنا بدانند که ما مستبد هم هستيم. و حالا به هيچ قيمتی حاضر نيستيم آن را تغيير بدهيم . اميد است خوانندگان با ذوق و خوش قريحه عنوان مناسب تری برای اين قضيه توی دلشان خيال بکنند و به مصداق کلمه قصار پيران ما که از قديم فرموده اند : انسان محل نسيان است اينگونه سهل انگاری ها ی مبتکرانه و بيسابقه را بنظر عفو و اغماض بنگرند . حالا از شما گوش گرفتن و از ما نقالی کردن يا حق.

May 21, 2021
13.حاجی مراد - صادق هدایت
00:14:54

13.حاجی مراد - صادق هدایت


داستان حاجی مراد یک داستان کاملا ایرانی است که مطابق فرهنگ و رسوم ایرانی می‌باشد. حاجی مراد مرد ایرانی با خصلت‌های مردسالار نادرستی است که کم و بیش در ایران قدیم دیده می‌شده است. صادق هدایت بیشتر داستان‌های خود را از فرهنگ درست و یا نادرست عامه مردم الهام می‌گیرد که حاجی مراد یکی از آن‌ها می‌باشد.

May 21, 2021
12.حاجی آقا - صادق هدایت
04:46:09

12.حاجی آقا - صادق هدایت


حاجی آقا داستان بلندی از صادق هدایت است که در ۱۳۲۴ خورشیدی توسط انتشارات مجلهٔ سخن در تهران منتشر شد. این داستان در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و محور آن شخصی به نام حاجی ابوتراب، یکی از بازاریان تهران است که هدایت مجموعه‌ای از زشتی‌های اخلاقی را در وجود او قرار داده است. داستان حاجی آقا در پیش و پس از اشغال ایران توسط متفقین در جنگ جهانی دوم روی می‌دهد.


حاجی آقا بلندترین کار داستانی هدایت پس از بوف کور است که به چهار بخش تقسیم شده‌است. بخش اول و سوم، شامل گفتگوهایی میان حاجی ابوتراب و بازدیدکنندگانش در هشتی خانه‌اش است که داستان را به نمایش‌نامه شبیه کرده‌است. بخش دوم شامل توصیف‌هایی از زندگی حاجی آقا و پیشینهٔ اوست. بخش چهارم هم که کوتاه‌ترین بخش داستان است، شامل رؤیای حاجی ابوتراب در عالم بیهوشی است.


حاجی آقا یک داستان واقع‌گرای طنزآمیز، سیاسی، و اجتماعی است. بیان داستان از دیدگاه سوم شخص است. هدایت در آن با خلق تیپ‌های گوناگون به نقد جامعه پرداخته است. همچنین در این داستان از اصطلاح‌های عامیانهٔ مردم استفادهٔ فراوان شده‌است. منتقدان تغییر لحن سخن حاجی ابوتراب هنگام صحبت با افرادی از طبقات اجتماعی گوناگون را از نقاط قوت داستان دانسته‌اند. این کتاب از زمان نخستین چاپ در شمارگان بالا، در ۱۳۳۰ خورشیدی، مورد استقبال کتاب‌خوان‌های ایرانی قرار گرفت. به‌ویژه پس از نخستین چاپ آن، حزب توده، که رابطهٔ نزدیکی با هدایت داشت، به ستایش کتاب پرداخت و آن را نشانهٔ امیدواری هدایت دانست. با این وجود، برخی منتقدان آن را داستانی ضعیف دانسته‌اند و به عناصر داستانی آن مانند طرح و پیرنگ، نقدهای جدی وارد کرده‌اند. این کتاب تاکنون به زبان‌های روسی، آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، هلندی، ارمنی، ترکی استانبولی، اسلوونیایی، و ازبکی ترجمه و منتشر شده‌است.

May 20, 2021
11.چنگال - صداق هدایت
00:18:31

11.چنگال - صداق هدایت


از مجموعه سه قطره خون


سید احمد همینکه وارد خانه شد، نگاه مظنونی به دور حیاط انداخت، بعد با چوب دستی خودش به در قهوه ای

رنگ اطاق روی آب انبار زد و آهسته گفت:

« !.. ربابه … ربابه »

در باز شد و دختر رنگ پرید های هراسان بیرون آمد :

« . داداشی تو هستی ؟ بیا بالا »

دست برادرش را گرفت و در اطاق تاریک کوچک که تا کمرکش دیوار نم کشیده بود داخل شدند . سید احمد

عصایش را کنار اطاق گذاشت و روی نمد کهنه گوشه اطاق نشست . ربابه هم جلو او نشست .

May 19, 2021
10.توپ مرواری - صادق هدایت
04:51:58

10.توپ مرواری - صادق هدایت


توپ مرواری رمانی است نوشته صادق هدایت. این کتاب در سال ۱۳۲۶ نوشته شد، اما در زمان حیات نویسنده اجازه چاپ نیافت، نخستین چاپ کتاب به سال ۱۳۵۸ برمی‌گردد که به صورت زیرزمینی چاپ و منتشر شد. این کتاب در ابتدا تحت نام مستعار هادی صداقت منتشر شد.

May 18, 2021
9.ترانه های خیام - صداق هدایت
01:45:40

9.ترانه های خیام - صداق هدایت


ترانه‌های خیام ۱۳۱۳ کتابی تحقیقی-ادبی از صادق هدایت است. مشتمل است بر یک مقدمه و دو مقاله به انضمام ۱۴۳ رباعی که از دیدگاه نویسنده در صحت انتساب آنها به خیام تردیدی نیست.

May 17, 2021
8.پدران آدم - صادق هدایت
00:38:40

8.پدران آدم - صادق هدایت


پدران آدم نام داستان کوتاهی از صادق هدایت است که در مجموعه داستان کوتاه سایه‌روشن به چاپ رسیده‌ است. در این داستان، نویسنده با دستمایه قرار دادن موضوع تکامل انسان و تبدیل جامعه میمون‌ها به انسان در زمان‌های گذشته، ماجرای عشق دو میمون - انسان را پیش روی خواننده قرار می‌دهد.

May 16, 2021
7.بوف کور - صادق هدایت
04:18:10

7.بوف کور - صادق هدایت


بوف کور شناخته‌شده‌ترین اثر صادق هدایت نویسنده معاصر ایرانی، رمانی کوتاه و از نخستین نثرهای داستانی ادبیات ایران در سدهٔ ۲۰ میلادی است. این رمان به سبک فراواقع نوشته شده و تک‌گویی یک راوی است که دچار تَوَهُم و پندارهای روانی است. کتاب بوف کور تاکنون از فارسی به چندین زبان از جمله زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی ترجمه شده‌است.

May 15, 2021
6.آفرینگان -صادق هدایت
00:59:58

6.آفرینگان -صادق هدایت


داستان آفرینگان، اثر صادق هدایت در مورد زنی به نام زربانو است که پس از مرگش سایه او از او جدا‌شده و با سایه‌های دیگر جنازه‌ها در استودان (جایی که مردگان را در آنجا می‌گذاشتند که ابتدا ایشان را بدن بپوسد و تجزیه شود) هم صحبت می‌شوند. این سایه‌ها در روز هرکدام به هرجایی که دوست دارند می‌روند و در شب به استودان بازگشته و در کنار استخوان‌هایشان می‌مانند...

May 14, 2021
5.اصفهان نصف جهان - صادق هدایت
01:46:37

5.اصفهان نصف جهان - صادق هدایت


اصفهان نصف جهان سفرنامه‌ای به قلم صادق هدایت است.


در این کتاب، چهار نوشته از صادق هدایت به چاپ رسیده است. نخستین، «اصفهان نصف جهان» نام دارد که شرح سفر و مشاهدات صادق هدایت از اصفهان است. او در ایام تحصیل سفری چهار روزه به اصفهان می‌کند و گزارش این سفر را در قالب تکلیف درسی عرضه می‌نماید. سفرنامه با نقل خاطره‌ای از دوره تحصیل نویسنده آغاز می‌شود؛ سپس از ماجراهای بین راه سخن می‌رود. مشاهدات هدایت از خیابان چهارباغ، چهل ستون، میدان شاه، مسجد شاه، عالی قاپو، مسجد شیخ لطف‌الله، پل خواجو، مسجد جامع، مدرسه هارونیه، امامزاده اسماعیل، دارالبتی یا دارالبطیخ، محله جلفا و کلیسای آن، به‌طور کلی مردم و آداب معاشرت و مناظر دیگر شهر مطلب بعدی را تشکیل می‌دهند. دومین مطلب با عنوان «مرگ»، نوشته کوتاهی است دربارهٔ مرگ از نویسنده بلژیکی به نام «گان» که ظاهراً صادق هدایت ترجمه کرده است. دو نوشته دیگر، دو داستان کوتاه است به نام‌های «سامپینگه» و «هوس باز» کتاب با یک خاطره از دوران دبستان نویسنده آغاز می‌شود و نگارنده به شرح سفر خود به اصفهان می‌پردازد. هدایت در نگارش خاطرات این سفر از قلم توانایش برای توصیف صحنه‌ها استفاده کرده است. سفر چند روزه‌ی هدایت به اصفهان مصادف با ایام تعطیلی تاسوعا و عاشورا بوده که در چند جای کتاب به آن اشاره شده است. وی پس از رسیدن به اصفهان در خانه‌ی یکی از دوستانش اسکان می‌یابد و به بازدید از آثار و بناهای تاریخی شهر زیبای اصفهان می‌رود و به توصیف عظمت و شکوه هنرهای مختلفی که در این اماکن مشاهده می‌کند، می‌پردازد.

May 13, 2021
4.اشک تمساح - صادق هدایت
00:49:53

4.اشک تمساح - صادق هدایت


در موقعی که ناموسِ فَلَک بر باد رفته، و بیشترِ کشورهایِ دنیا یک‌پارچه آهن و آتش و خون شده است، شهرها تبدیل به خاکستر می‌شود و هنرمندان و دانشمندان، مثلِ برگِ خَزان به زمین می‌ریزند و هیولایِ فقر و گرسنگی و ناخوشی رویِ سرِ مُردم سایه افکنده، عوضِ این‌که معایبِ گذشته را گوش‌زد بنماییم تا تکرار نشود، به اصلاحِ داخلهِ خودمان بپردازیم، و اقداماتِ جدّی برایِ نجاتِ مردم بکنیم؛ از هر گوشه‌و‌کنار، یک‌دسته میهن‌پرستِ فداکار و ناجیانِ دل‌سوخته قیام کرده، دائماً اشاره به حیثیت، افتخارات و عظمتِ ایرانِ باستان می‌نمایند و استعدادِ نژادیِ ما را می‌ستایند و قلم‌فرسایی می‌کنند، زبان می‌گیرند و نوحه‌سرایی می‌نمایند. فکرِ نان بکنیم که خربُزه آب است. از این تبلیغات در «سالنِ پرورشِ افکار» هم می‌کردند و بالاخره سالِ گذشته به معنیِ تثلیثِ معروفِ «خدا، شاه، میهن» پِی‌بردیم. هنوز هم دست‌بردار نیستند.

May 12, 2021
3.آخرین لبخند - صادق هدایت
00:35:57

3.آخرین لبخند - صادق هدایت


داستان کوتاه آخرین لبخند اثر صادق هدایت بسیار زیبا و البته ناراحت‌کننده است که در بخش آخر از تاریخ خاندان معروف ایرانی و بزرگِ برمکیان را و شب قبل از کشتار دست جمعی آنان توسط هارون را از زبان روزبهان و آزاد بخت و گشواد و برزان که از بزرگان برمکیان...

May 12, 2021
2.آتش پرست - صداق هدایت
00:18:36

2.آتش پرست - صداق هدایت


در اطاق یکی از مهمانخانه های پاریس طبقه سوم ، جلو پنجره ، فلاندن که بتازگی از ایران برگشته بود جلو میز

کوچکی که رویش یک بطری شراب و دو گیلاس گذاشته بود ند، روبروی یکی از دوستان قدیمی خودش نشسته

بود. در قهوه خانه پائین ساز میزدند، هوا گرفته و تیره بود، باران نم نم میآمد . فلاندن سر را از ما بین دو

دستش بلند کرد ، گیلاس شراب را برداشت و تا ته سر کشید و رو کرد به رفقیش :

– هیچ میدانی ؟ یک وقت بود که من خود را میان این خرابه ها ، کوره ها ، بیابان ها گمشده گمان میکردم . با

خودم میگفتم : آیا ممکن است . یک روزی ب ه وطنم بر گردم ؟ ممکن است همین ساز را بشنوم ؟، آرزو

میکردم یک روزی بر گردم.

آرزوی یک چنین ساعتی را میکردم که با تو در اطاق تنها درد دل بکنم . اما حالا میخ واهم یک چیز تازه برایت

بگویم، میدانم که باور نخواهی کرد : حالا که برگشته ام پشیمانم ، میدانی باز دلم هوای ایران را می کند مثل

اینست که چیزی را گم کرده باشم!

May 11, 2021
1. آبجی خانم -صادق هدایت
00:25:16

در این فصل به برخی از آثار صادق هدایت می پردازیم.

این آثار به ترتیب حروف الفبا قرار داده میشن و به ترتیب انتشار انها نیستند.


کتاب صوتی آبجی خانم اثر صادق هدایت قصه دختري است بلند بالا ولاغر و گندم گون و با لب هاي كلفت و موهاي مشكی و در كل زشت. كه به سبب زشت بودنش هرگز موفق نمی شود خواستگار پيدا كند. بر عكس خواهر كوچک او. ماهرخ ، دختری است با قدي كوتاه ، سفيد ، بيني كوچك ، چشماني گيرا و خوشرو همين موضوع باعث مي شود كه براي ماهرخ به زودي خواستگار بيايد و آبجی خانم خجالت زده و افسرده مورد طعن و سرزنش مادر و اطرافيان خود قرار گيرد.


آبجی خانم یکی از داستان هاي رئاليستی ( رئاليستی انتقادی) صادق هدايت محسوب می شود وداستان در يك فضاي بسته و فقيرانه كه از نظر هدايت تمام بدبختی ها از آن سرچشمه مي گيرد اتفاق می افتد.


May 11, 2021
7. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:29:22

قست آخر

May 10, 2021
6. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:51:22

6. روانشناسی زنان - کارن هورنای

May 09, 2021
5. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:52:39

5. روانشناسی زنان - کارن هورنای

May 08, 2021
4. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:41:41

4. روانشناسی زنان - کارن هورنای

May 07, 2021
3. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:39:42

3. روانشناسی زنان - کارن هورنای

May 06, 2021
2. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:21:56

2. روانشناسی زنان - کارن هورنای

May 05, 2021
1. روانشناسی زنان - کارن هورنای
01:12:43

معرفی کتاب

کتاب صوتی روانشناسی زنان نوشته‌ی کارن هورنای، دربردارنده‌ی راهکارها و شیوه‌های مفیدی است که موجب توسعه‌ی خودشناسی در زنان، بهبود روابط با جنس مخالف و پیشرفت زندگی زناشویی می‌شود. مطالعه‌ی این کتاب برای تمامی زنان و مردان سودمند خواهد بود.


درباره‌ی کتاب :

کارن هورنای در کتاب صوتی روانشناسی زنان (Feminine psychology‬)، رفتارهای زنان را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و از سوی دیگر به مردان در جهت شناخت زنان کمک می‌کند. این اثر، حاصل مجموعه‌ای از مقالات نویسنده درباره‌ی زنان است و یکی از کتاب‌های عمیق علمی و روانشناسی به شمار می‌رود که ثمره‌ی بررسی روحیات و رفتار صدها زنی است که برای دریافت مشاوره و مداوا به مطب نویسنده مراجعه نموده‌اند.


موضوعات بسیاری در این کتاب صوتی وجود دارد و به شیوه‌ای عالمانه و منصفانه مورد نقد و بررسی قرار گرفته است که در میان آن‌ها می‌توان به مسئله‌ی تک‌همسری، زنانگی سرکوب شده، بی‌اعتمادی و گمانه‌زنی‌های میان زن و شوهر، تنش پیش از قاعدگی، تضادهای مادری، تغییرات شخصیت در دختران نوبالغ، نیاز روان رنجورانه به عشق، مشکلات و موانع بر سر راه ازدواج و... اشاره نمود. هم‌چنین کتاب روانشناسی زنان به این سوال که تفاوت رفتار زن و مرد و نگرش جامعه بشری نسبت به زن از کجا سرچشمه می‌گیرد نیز جواب می‌دهد.


کارن هورنای (Karen Horney) در این کتاب مخالفت خود را درباره‌ی این عقیده و باور متداول در بین مردم جهان که مردها در مقایسه با زن‌ها به چندهمسری گرایش بیشتری دارند؛ اعلام کرده است. اگر تاکنون به زن بودن خود می‌بالیدید، با شنیدن این کتاب صوتی احساس رضایت‌تان چندین برابر می‌شود، اما اگر این‌طور نیست، پس از آشنایی با کتاب صوتی روانشناسی زنان نسبت به توانایی‌ها و مزایای زن بودن خود آگاهی بیشتری پیدا می‌کنید و احساس بهتر و لذت‌بخش‌تری نسبت به زن بودن‌ خود خواهید داشت.


شنیدن کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب را به منظور شناخت جنس مخالف و گرفتن بهترین تصمیم در زمان برخورد با جنس مخالف به نگارش درآورده است؛ بنابراین شنیدن این کتاب صوتی به تمام زنان و مردانی که در پی بهبود روابط خود هستند، پیشنهاد می‌شود.


لطفا کتاب کست را به دیگران معرفی کنید.

اینستاگرام کتاب کست:

Instagram.com/KetabCastPodcast

تلگرام کتاب کست:

T.me/KetabCastPodcast

May 04, 2021
25. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:07:26

قسمت آخر

May 03, 2021
24. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:17:18

24. بیشعوری - خاویر کرمنت

May 03, 2021
23. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:10:56

23. بیشعوری - خاویر کرمنت

May 03, 2021
22. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:11:59

22. بیشعوری - خاویر کرمنت

May 02, 2021
21. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:09:59

21. بیشعوری - خاویر کرمنت

May 02, 2021
20. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:07:33

20. بیشعوری - خاویر کرمنت

May 01, 2021
19. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:07:05

19. بیشعوری - خاویر کرمنت

May 01, 2021
18. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:12:34

18. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 30, 2021
17. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:10:10

17. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 30, 2021
16. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:09:43

16. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 29, 2021
15. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:10:17

15. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 29, 2021
14. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:09:20

14. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 28, 2021
13. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:08:21

13. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 28, 2021
12. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:09:01

12. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 27, 2021
11. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:08:49

11. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 27, 2021
10. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:09:29

10. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 26, 2021
9. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:08:49

9. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 26, 2021
8. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:10:47

8. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 25, 2021
7. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:08:49

7. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 25, 2021
6. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:11:33

6. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 24, 2021
5. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:18:59

5. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 24, 2021
4. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:44:29

4. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 23, 2021
3. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:16:48

3. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 23, 2021
2. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:21:38

2. بیشعوری - خاویر کرمنت

Apr 22, 2021
1. بیشعوری - خاویر کرمنت
00:19:06

بیشعوری کتابی با مضمون طنز است که به «تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به حقوق دیگران» در عصر معاصر اشاره دارد، این کتاب نوشته خاویر کرمنت (به انگلیسی: Xavier Crement) است و در سال ۱۹۹۰ با نام Asshole No More; The Original Self-Help Guide for Recovering Assholes and Their Victims منتشر شد.


نویسنده در این کتاب مدعی می‌شود که بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار و به معرفی بیشعوری از زوایای مختلف می‌پردازد.


ترجمه در ایران

این کتاب اولین بار توسط محمود فرجامی در سال ۱۳۸۶ ترجمه شد و به دلیل عدم دریافت مجوز نشر به صورت رایگان برای دانلود روی سایت شخصی وی قرار گرفت. مترجم از مخاطبین این کتاب خواست اگر از محتوای کتاب راضی بودند مبلغی به اندازه پول یک پیتزا را به حساب مترجم واریز کنند. سرانجام در سال ۱۳۹۳ توسط انتشارات تیسا در ۲۳۲ صفحه منتشر و به سرعت تبدیل به یکی از پرفروشترین کتابهای غیرداستانی شد، تا جایی که در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران چاپ بیست و نهم این کتاب با تیراژ پنج هزار نسخه در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.


کتاب بیشعوری با ترجمه محمود فرجامی در کابل توسط نشر زریاب و در لندن توسط نشر اچ اند اس مدیا نیز به‌طور جداگانه به چاپ رسیده‌است.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید، همچنین در کانال تلگرام ما عضو شوید.

Apr 22, 2021
6. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز
01:12:12

قسمت آخر

Apr 21, 2021
5. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز
00:47:37

5. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز

Apr 21, 2021
4. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز
00:48:26

4. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز

Apr 20, 2021
3. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز
00:22:14

3. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز

Apr 20, 2021
2. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز
00:38:56

2. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز

Apr 19, 2021
1. دیوید کاپرفیلد - چارلز دیکنز
00:53:46

دیوید کاپرفیلد ، نام رمانی نوشتهٔ چارلز دیکنز نویسندهٔ انگلیسی و نیز نام شخصیت اصلی همین داستان است. این کتاب برای نخستین بار در سال ۱۸۵۰ میلادی منتشر شد. دیکنز آن را از سایر کتاب‌های خود برتر می‌دانست شاید از این رو که حوادث هیجان‌انگیز و بسیاری از عناصر داستان برگرفته از رخدادهای زندگی خود او است و می‌توان گفت بیش از دیگر رمانهای او، قالب اتوبیوگرافی دارد. شخصیت اصلی این داستان، دیوید کاپرفیلد، کودک مورد علاقه خود دیکنز نیز می‌باشد.


«دیوید کاپرفیلد» هشتمین رمان این نویسنده انگلیسی است که بارها به سینما و تلویزیون راه پیدا کرده. نوشتن این کتاب ۱۹ ماه به طول انجامید. بسیاری از اتفاقات درون کتاب شبیه به رویدادهای زندگی نویسنده هستند. «دیکنز» این اثرش را بیش از دیگر رمان‌هایش دوست داشت و درباره آن نوشته است: «مثل دیگر والدین،‌ من در اعماق قلبم بچه محبوبی دارم که نامش «دیوید کاپرفیلد» است.»


«دیوید کاپرفیلد» به دوران پختگی و کمال هنری دیکنز تعلق دارد. حجم انتقاد صریح اجتماعی در این رمان کمتر از نوشته‌های دیگر او است. در این‌جا توجه نویسنده بیشتر به ماجراهای خانگی و روحانی است تا بیدادهای اجتماعی. هرچند با توجه به زندگی خود نویسنده، همچنان در این رمان به مسائل روانشناختی از دید اجتماعی آشکارا توجه شده‌است. خفت‌های شخصیت «پیپ» در این رمان، فرازجویی‌هایش، بزرگ منشی‌های به خود بسته‌اش و نیز ترقی و تنزلش همه نمادهای اجتماعی قابل شناخت‌اند.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

کانال تلگرام کتاب کست

Apr 19, 2021
7. هملت - ویلیام شکسپیر
00:16:02

7. هملت - ویلیام شکسپیر


قسمت پایانی نمایشنامه هملت

Apr 18, 2021
6. هملت - ویلیام شکسپیر
00:20:12

6. هملت - ویلیام شکسپیر

Apr 17, 2021
5. هملت - ویلیام شکسپیر
00:21:31

5. هملت - ویلیام شکسپیر

Apr 16, 2021
4. هملت - ویلیام شکسپیر
00:20:23

4. هملت - ویلیام شکسپیر

Apr 15, 2021
3. هملت - ویلیام شکسپیر
00:26:11

3. هملت - ویلیام شکسپیر

Apr 14, 2021
2. هملت - ویلیام شکسپیر
00:28:42

2. هملت - ویلیام شکسپیر

Apr 13, 2021
1. هملت - ویلیام شکسپیر
00:27:55

نمایش‌نامه‌ای تراژدی اثر ویلیام شکسپیر است که در سال ۱۶۰۲ نوشته شده و یکی از مشهورترین نمایش‌نامه‌های تاریخ ادبیات جهان به‌شمار می‌آید. این نمایش بلندترین اثر شکسپیر است.


خلاصه داستان

دانمارک ــ قرن پانزدهم: هملت، شاهزادهٔ دانمارک، با شنیدنِ خبرِ مرگِ پدرش به کاخِ پادشاهی می‌آید و می‌بیند عمویش، کلادیوس، بر تخت نشسته و بدون کوچک‌ترین احترامی به آداب و رسوم، با مادرش، ملکه گرترود، ازدواج کرده‌است. هملت از این اوضاع برمی‌آشوبد و بدگمان می‌شود. تااین‌که یک شب خواب می‌بیند: روحِ پدر به هملت می‌گوید کلادیوس او را از طریقِ چکاندنِ زهر در گوشش به‌وقتِ خواب کشته‌است و درخواستِ انتقام می‌کند. هملت قول می‌دهد از دستورِ او اطاعت کند. با ورودِ دسته‌ای بازیگرِ دوره‌گرد، هملت برای اطمینان از درستیِ سخنانِ روحِ پدر، از بازیگرها می‌خواهد نمایش‌نامه‌ای به‌نامِ «قتلِ گوندزاگا» را درحضورِ شاه به‌روی صحنه بیاورند. موضوعِ این نمایش‌نامه به‌گونه‌ای بازآفرینیِ جنایتِ کلادیوس است و داستانش به ماجرای کشته‌شدنِ شاهی به‌دستِ برادرش مربوط می‌شود. شاه به‌هنگامِ تماشای نمایش آن‌چنان دچارِ آشفتگی می‌شود که مجبور به ترکِ تالار نمایش می‌شود. این عکس‌العملِ کلادیوس به نمایش، جرمِ او را به‌طورِ حتم ثابت می‌کند. هملت پس از این ماجرا، بی‌درنگ پیشِ مادرش می‌رود و به‌زودی صدای نزاعِ مادر و پسر اوج می‌گیرد و هملت به مادرش اعتراف می‌کند که چه‌قدر از وی متنفر است. او وقتی سایه‌ای را پسِ پردهٔ اتاق می‌بیند، تصوّر می‌کند که شاه در پشتِ پرده گوش ایستاده‌است. پس شمشیر را می‌کشد و در پرده‌های سنگین فرو می‌برد، ولی پولونیوس (پدرِ اوفلیا، معشوقهٔ هملت) که در پشتِ پرده پنهان شده، به‌جای کلادیوس به‌اشتباه کشته می‌شود. کلادیوس که تصمیم به نابودیِ هملت گرفته ولی نمی‌خواهد آن را آشکار کند، او را به انگلستان می‌فرستد. در این سفر دو دوستِ دورانِ تحصیلِ او به نام‌های «روزن کرانتس» و «گیلد استرن» نیز همراهِ هملت اعزام شده‌اند. اینان نامه‌هایی مبنی بر حکمِ قتلِ شاهزاده را با خود دارند، اما با عوض‌شدنِ نامه‌ها به‌جای هملت این دو نفر کشته می‌شوند. در این اوضاع، لایریتس، پسرِ پولونیوس، برای انتقامِ پدر به‌دنبالِ هملت است. هم‌چنین اوفلیا، که از کشته‌شدنِ پدرش به‌دستِ محبوب از شدّتِ غم و اندوه دیوانه شده، پس از آن‌که چند گل از کرانهٔ رود می‌چیند، خود را در آب می‌افکند و غرق می‌شود. هملت پس از این‌که متوجهِ توطئهٔ قتلِ خودش می‌شود، به دانمارک برمی‌گردد. کلادیوس در ظاهر می‌خواهد هملت و لایریتس را آشتی دهد؛ بنابراین به‌خواهشِ او هر دو موافقت می‌کنند که برای سنجیدنِ خود، در مبارزه‌ای نمادین شرکت کنند تا به داستانِ غم‌انگیز پایان داده‌شود. اما به لایریتس شمشیری می‌دهند که نوک شمشیر به زهرِ کشنده آغشته‌است. در طولِ این مبارزهٔ تن‌به‌تن، کلادیوس جامی زهرآلود به هملت می‌دهد، ولی گرترود بی‌خبر جام را سرمی‌کشد و می‌میرد. سپس هملت زخمی می‌شود، اما پیش از مرگ در اثر گلاویز شدن شمشیر او و لایریتس جابجا شده و لایریتس نیز زخمی می‌شود. هملت و لایریتس هر دو توسط شمشیر زهرآلود مجروح شده‌اند و می‌دانند که مرگشان حتمی است. در پایان هملت به‌سوی کلادیوس حمله برده و او را از پای درمی‌آورد.


لطفا کتاب کست را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.


Apr 12, 2021
25. نبرد من - آدولف هیتلر
01:27:09

قسمت آخر

Apr 11, 2021
24. نبرد من - آدولف هیتلر
01:52:11

24. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 11, 2021
23. نبرد من - آدولف هیتلر
02:23:17

23. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 10, 2021
22. نبرد من - آدولف هیتلر
01:39:32

22. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 09, 2021
21. نبرد من - آدولف هیتلر
01:39:32

21. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 09, 2021
20. نبرد من - آدولف هیتلر
02:59:12

20. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 08, 2021
19. نبرد من - آدولف هیتلر
02:38:32

19. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 07, 2021
18. نبرد من - آدولف هیتلر
01:27:38

18. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 06, 2021
17. نبرد من - آدولف هیتلر
01:41:14

17. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 06, 2021
16. نبرد من - آدولف هیتلر
01:37:12

16. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 05, 2021
15. نبرد من - آدولف هیتلر
00:51:36

15. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 05, 2021
14. نبرد من - آدولف هیتلر
02:29:35

14. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 04, 2021
13. نبرد من - آدولف هیتلر
01:27:56

13. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 04, 2021
12. نبرد من - آدولف هیتلر
01:40:00

12. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 03, 2021
11. نبرد من - آدولف هیتلر
02:10:12

11. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 03, 2021
10. نبرد من - آدولف هیتلر
01:30:00

10. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 02, 2021
9. نبرد من - آدولف هیتلر
01:00:40

9. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 02, 2021
8. نبرد من - آدولف هیتلر
01:44:56

8. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 01, 2021
7. نبرد من - آدولف هیتلر
01:04:28

7. نبرد من - آدولف هیتلر

Apr 01, 2021
6. نبرد من - آدولف هیتلر
01:54:59

6. نبرد من - آدولف هیتلر

Mar 31, 2021
5. نبرد من - آدولف هیتلر
02:10:03

5. نبرد من - آدولف هیتلر

Mar 31, 2021
4. نبرد من - آدولف هیتلر
01:30:01

4. نبرد من - آدولف هیتلر

Mar 30, 2021
3. نبرد من - آدولف هیتلر
00:56:57

3. نبرد من - آدولف هیتلر

Mar 30, 2021
2. نبرد من - آدولف هیتلر
01:30:00

2. نبرد من - آدولف هیتلر

Mar 29, 2021
1. نبرد من - آدولف هیتلر
01:13:54

نبرد من (به آلمانی: Mein Kampf) کتابی، که توسط آدولف هیتلر نوشته شده‌است، و بیانگر اندیشه‌های سیاسی هیتلر و ناسیونال سوسیالیسم می‌باشد. هیتلر در سال ۱۹۲۴ هنگامی که در قلعه لندربرگ زندانی بود بخش نخست کتاب را با دیکته کردن جملات به منشی خود رودلف هس به وجود آورد. بخش دوم، پایان همان سال پس از آزادی زودهنگام او از زندان نوشته شد. پس از به قدرت رسیدن حزب ناسیونال سوسیالیسم در آلمان و تشکیل «رایش سوم» این متن به کتاب مقدس حکومت نازی تبدیل شد و حزب در هر فرصتی، از جمله در مراسم ازدواج و اخذ مدرک دیپلم، آن را در میان مردم پخش می‌کرد و پیر و جوان را به خواندن آن فرا می‌خواند. در سال ۱۹۴۳، بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب در آلمان پخش شد.


با قدرت گرفتن ناسیونال سوسیالیست‌ها در آلمان، فروش و توزیع نبرد من نیز رواج گرفت. از اواسط دهه ۱۹۳۰ کتاب هیتلر به خرج دولت به زوج‌های تازه ازدواج کرده هدیه می‌شد، فروش نسخه‌های دست دوم کتاب ممنوع بود و تدریس آن در مدرسه‌ها به عنوان جزئی از برنامهٔ تبلیغاتی حزب ناسیونال سوسیالیست از همین دوران آغاز شد. از این کتاب تا پایان جنگ دوم جهانی نزدیک به یازده میلیون نسخه انتشار یافت.


نبرد من پس از جنگ جهانی هرگز در آلمان تجدید چاپ نشده است. البته دلیل اصلی آن مخالفت وزارت دارایی ایالت بایرن بوده که امتیاز نشر آن را در اختیار دارد و ممنوعیتی در این زمینه وجود ندارد. این کتاب به بسیاری از زبان‌های جهان ترجمه شده‌است. از جمله توسط عنایت‌الله شکیباپور به فارسی ترجمه شده و در ایران به چاپ هجدهم رسیده‌است.


در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم و خودکشی هیتلر تمام دارایی‌های وی از جمله حقوق معنوی آثارش به ایالت باواریا تعلق گرفت. طبق قوانین ایالتی و با تأیید دولت فدرال آلمان، باز نشر این کتاب به مدت ۷۰ سال ممنوع اعلام شد. این مهلت در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید. رسانه‌های جمعی در ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ گزارش دادند که متن کتاب هیتلر در میان کتاب‌های الکتریکی «آمازون» در مقوله «کتاب‌ها و متون سیاسی» بالاترین مقام فروش را داشته‌است. این کتاب پس از مرگ وی برای نخستین بار از روز ۱ ژانویهٔ ۲۰۱۶ در کتابفروشی‌های آلمان در دسترس عموم قرار گرفت.


سخن کتاب کست:

دقیقا نمیدونیم این کتاب صوتی نسخه اصلی کتاب روایت شده و یا نسخه دستکاری شده هستش، ولی با کیفیت ترین صدای ممکن برای پخش در پادکست همین نسخه بود.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

Mar 29, 2021
17. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:18:13

قسمت آخر

Mar 28, 2021
16. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:28:25

16. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 28, 2021
15. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:34:10

15. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 28, 2021
14. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:34:50

14. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 27, 2021
13. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:23:22

13. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 27, 2021
12. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:31:21

12. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 26, 2021
11. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:36:22

11. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 26, 2021
10. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:27:03

10. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 25, 2021
9. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:33:54

9. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 25, 2021
8. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:34:55

8. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 24, 2021
7. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:29:10

7. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 24, 2021
6. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:31:25

6. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 23, 2021
5. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:35:55

5. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 23, 2021
4. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:25:39

4. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 22, 2021
3. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:43:02

3. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 22, 2021
2. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:37:24

2. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی

Mar 21, 2021
1. پاسخ به تاریخ - محمدرضا پهلوی
00:23:44

نویسنده : محمدرضا پهلوی

انتشارات : نشر در اروپا بصورت بی نام

چاپ اول : ۱۳۵۸

تعداد صفحات: ۳۴۵


محمدرضا پهلوی در آخرین کتاب خود با نام «پاسخ به تاریخ» تلاش کرد تا به پرسش نسل های بعد از خود درباره کارنامه و دوران زمامداری اش پاسخ بدهد. این کتاب در اصل به زبان فرانسه منتشر شده و پس از چندی برگردان آن به فارسی در ایران هم انتشار یافت.


شاه در مقدمه کتاب می نویسد که «در این کتاب قصد دارم نشان بدهم که چرا در راه رسیدن به اهدافم پافشاری می‎کردم و چرا می‎خواستم جامعه‎ای بر اساس عدالت اجتماعی و نه مبارزه طبقاتی بنا کنم؛ جامعه‎ای که همه در آن یکپارچه و وابسته به یکدیگر باشند. و گفتنی است چون همه کشورهای جهان- چه دنیای غرب، چه کشورهای بلوک شرق و چه جهان سوم – حسن تفاهم داشتم، این امکان برایم فراهم آمد که بتوانم در محیطی آکنده از صلح و صفا، کوشش خود را برای رساندن ایران به سوی تمدن بزرگ دنبال کنم.»


اینک چهار دهه پس از درگذشت شاه، این موضوع مطرح است که پاسخ های او به تاریخ در آخرین کتاب اش تا چه حد قانع کننده است و تاریخ چه قضاوتی درباره او و کارنامه اش دارد.


سخن کتاب کست:

نسخه های مختلفی از این کتاب وجود دارد. سعی ما بر انتشار نسخه بدون سانسور این کتاب بوده و همچنین نسخه اصلی کتاب به شکل پی دی اف در کانال کتاب کست قابل دانلود است. لینک کانال تلگرام در توضیحات پادکست موجود است.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید تا در کنار یکدیگر گامی موثر در فرهنگ کتاب و کتاب خوانی برداریم.

Mar 21, 2021
24. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
01:04:18

24. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

قسمت آخر

Mar 20, 2021
23. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:37:46

23. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 20, 2021
22. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:44:16

22. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 19, 2021
21. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:39:16

21. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 19, 2021
20. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:36:02

20. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 18, 2021
19. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:36:18

19. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 18, 2021
18. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:34:38

18. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 17, 2021
17. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:35:42

17. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 17, 2021
16. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:35:42

16. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 16, 2021
15. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:40:07

15. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 16, 2021
14. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:16:22

 14. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 15, 2021
13. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:40:52

 13. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 15, 2021
12. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:18:58

 12. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 14, 2021
11. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:23:02

 11. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 14, 2021
10. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:22:24

10. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 13, 2021
9. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:23:10

9. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 13, 2021
8. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:24:38

8. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 12, 2021
7. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:22:50

7. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 12, 2021
6. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:21:48

6. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 11, 2021
5. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:21:24

5. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 11, 2021
4. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:20:44

4. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 10, 2021
3. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:20:46

3. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 10, 2021
2. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:21:10

2. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

Mar 09, 2021
1. چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
00:37:42

چهار اثر فلورانس اسکاول شین کتابی که در ایران تابه‌حال بیش از 60 بار مورد چاپ قرار گرفته و خوانندگان بسیاری هم داشته است. نویسنده این کتاب که در حقیقت نام خود را بر روی کتاب گذاشته است، فلورانس اسکاول شین است، نقاش، خطیب و سخنرانی که در آمریکا شهرت بسیار زیادی داشته است.

کتاب 4 اثر فلورانس اسکاول شین به جرئت یکی از معدود کتبی در دنیاست که می‌تواند برای افرادی که به دنبال یک شروع جدید هستند، سازنده و مؤثر واقع شود. رمان اسکاول شین را می توانیم به عنوان یکی از موفق‌ترین کتبی که درزمینهٔ قانون جذب و موفقیت نوشته شده معرفی کنیم. در سراسر داستان های کتاب چهار اثر فلورانس حتی با شروع در جملات اول، می توان به خوبی متوجه بیان صمیمانه و گیرای این نویسنده آمریکایی شد که این ویژگی را تا آخرین جملات کتاب 4 اثر فلورانس به خوبی حس خواهید کرد.


لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

#KetabCast

#Ketab

#کتاب

#کتاب_کست

Mar 09, 2021
16. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:10:48

 16. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

قسمت آخر

لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.

Mar 08, 2021
15. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:14:35

15. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 08, 2021
14. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:19:33

14. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 07, 2021
13. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:18:07

13. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 07, 2021
12. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:09:55

12. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 06, 2021
11. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:20:25

11. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 06, 2021
10. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:19:22

10. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 05, 2021
9. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:44:15

9. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 05, 2021
8. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:06:05

8. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 04, 2021
7. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:10:07

7. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 04, 2021
6. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:18:17

6. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 03, 2021
5. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:09:04

5. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 03, 2021
4. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:14:14

4. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 02, 2021
3. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:11:11

3. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 02, 2021
2. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:10:57

2. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین

Mar 01, 2021
1. پستچي هميشه دوبار زنگ ميزند - جیمز کِین
00:05:27

پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند یک رمان جنایی است که توسط جیمز کِین (James M. Cain)، نویسندهٔ اهل ایالات متحدهٔ آمریکا نوشته شده‌است.

این کتاب از مشهورترین آثار جنایی قرن بیستم است.


صداپیشگان:

حسین عرفانی

پرویز بهرام

تورج مهرزادیان

تورج نصر

شمسی صادقی

نیما رئیسی

کسری کیانی

مجید آقاکریمی

محمدرضا علیمردانی

آشا محرابی

سارا بهرامی

امیر منوچهری

پویان مقدم

امیربهرام کاویانپور

محمود اسماعیلیان

بهزاد ابطحی


توجه: این کتاب برای همه سنین مناسب نیست.


خلاصهٔ داستان

فرانک چمبرز، ولگردی ار اهالی کالیفرنیا، یک روز برای سیرکردن خود وارد رستورانی بین‌جاده‌ای می‌شود و در آنجا با سرهم کردن دروغی غذا می‌خورَد. صاحب رستوران که به دنبال کارگری می‌گردد، به او پیشنهاد کار می‌دهد. چمبرز علاقه‌ای به ماندن ندارد، ولی با دیدن زن صاحب رستوران (کورا) به او علاقه‌مند می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا پیشنهاد کار را قبول کند. پس از مدتی و با دوطرفه‌شدن علاقه، کورا و فرانک تصمیم می‌گیرند تا به نحوی شوهر کورا را به قتل برسانند.


از این کتاب فیلمی با همین نام ساخته شده است که پیشنهاد میکنیم این فیلم را تماشا کنید.

لطفا کتاب کست را به دوستان خود معرفی کنید.‎#رمان

#کتاب

#کتاب_صوتی

#کتاب_کست

#KetabCast

Mar 01, 2021
6. انسان خداگونه - یووال نوح هراری
01:55:17

6. انسان خداگونه - یووال نوح هراری

قسمت پایانی

Feb 28, 2021
5. انسان خداگونه - یووال نوح هراری
02:24:33

5. انسان خداگونه - یووال نوح هراری

Feb 27, 2021
4. انسان خداگونه - یووال نوح هراری
01:16:57

4. انسان خداگونه - یووال نوح هراری

Feb 26, 2021
3. انسان خداگونه - یووال نوح هراری
01:21:11

3. انسان خداگونه - یووال نوح هراری

Feb 25, 2021
2. انسان خداگونه - یووال نوح هراری
01:09:51

2. انسان خداگونه - یووال نوح هراری

Feb 24, 2021
1. انسان خداگونه - یووال نوح هراری
01:13:46

نام کتاب: انسان خداگونه


نویسنده: یووال نوح هراری


راوی: فرهاد ارکانیانسان خداگونه در پروژه‌ها و آرزوها و کابوس‌هایی کاوش می‌کند که قرن بیست‌ویکم را شکل می‌بخشند - از غلبه بر مرگ تا خلق زیست مصنوعی. از اینجا به کجا می‌رویم؟ و این جهان شکنندۀ کنونی را چگونه در برابر توانایی‌های نابودگرمان محافظت می‌کنیم؟

جنگ برمی‌افتد

احتمال خودکشی بیش از کشته شدن در جنگ خواهد بود

 قحطی ناپدید می‌شود

خطر چاقی بشر را بیش از گرسنگی تهدید می‌کند

 مرگ چیزی جز یک مشکل فنی نیست

برابری از میان می‌رود - پایندگی وارد می‌شود

آینده برای ما چه در بر دارد؟

مرحلۀ بعدی تکامل همین است

 انسان خردمند نشان داد که از کجا آمده‌ایم، انسان خداگونه نشان می‌دهد که به کجا می‌رویم.


 معرفی کتاب انسان خداگونه اثر یووال نوح هراری


کتاب انسان خداگونه، اثری نوشته ی یووال نوح هراری است که اولین بار در سال 2015 به انتشار رسید. انسانیت در طول قرن گذشته موفق به انجام غیرممکن ها شده و توانسته از قحطی، طاعون و جنگ جان سالم به در ببرد. شاید پذیرفتن این موضوع سخت باشد اما همان طور که هراری با نثر جذاب و آموزنده ی خود توضیح می دهد، مسائلی چون قحطی، طاعون و جنگ از نیروهایی غیرقابل کنترل به چالش هایی قابل مدیریت تبدیل شده اند. اما چه چیزی جای این مسائل را گرفته است؟ ما انسان ها به عنوان خدایان خودخوانده ی سیاره ی زمین، چه سرنوشتی را برای خود رقم خواهیم زد و به دنبال چه مأموریتی خواهیم بود؟ کتاب انسان خداگونه به پروژه ها، رویاها و کابوس هایی می پردازد که قرن بیست و یکم را شکل خواهند داد (از غلبه بر مرگ گرفته تا ساخت زندگی مصنوعی). این کتاب پرفروش و فراموش نشدنی، سوال هایی بنیادین را مطرح می کند: ما به چه سمتی خواهیم رفت؟ چگونه از این دنیای شکننده در برابر قدرت های تخریب گرانه ی خودمان محافظت خواهیم کرد؟ این، مرحله ی بعدی تکامل است. این، انسان خداگونه است.


لطفا کتاب کست را دنبال کنید و از دوستان خود نیز بخواهید مارا دنبال کنند.

Feb 23, 2021
6. انسان خردمند - یووال نوح هراری
03:09:58

انسان خردمند - یووال نوح هراری - قسمت ششم - قسمت آخر

Feb 22, 2021
5. انسان خردمند - یووال نوح هراری
03:53:29

انسان خردمند - یووال نوح هراری قسمت پنجم

Feb 21, 2021
4. انسان خردمند - یووال نوح هراری
03:33:23

انسان خردمند - یووال نوح هراری قسمت چهارم

Feb 20, 2021
3. انسان خردمند - یووال نوح هراری
02:33:09

انسان خردمند - یووال نوح هراری قسمت سوم

Feb 19, 2021
2. انسان خردمند - یووال نوح هراری
03:32:22

انسان خردمند - یووال نوح هراری قسمت دوم

Feb 18, 2021
1. انسان خردمند - یووال نوح هراری
03:17:22

انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر کتابی نوشته یووال هراری است که در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار به زبان عبری در اسرائیل و در سال ۲۰۱۴ به زبان انگلیسی منتشر شد.


هرری تاریخ انسان را از زمان فرگشت انسان باستان در عصر سنگ تا قرن بیست و یکم مرور می‌کند. وی تاریخ را به چهار بخش تقسیم می‌کند: انقلاب شناختی، انقلاب کشاورزی، وحدت انسان‌ها و انقلاب علمی. بحث اصلی هرری این است که انسان‌های هوشمند به این دلیل بر جهان حاکم شده‌اند که تنها حیوانی هستند که می‌توانند در تعداد بالا با انعطاف بالایی همکاری کنند. او استدلال می‌کند که انسانهای ماقبل تاریخ ممکن است مرتکب یک نسل‌کشی عظیم شده باشند که منجر به انقراض گونه‌های دیگر انسان مانند نئاندرتال‌ها شده باشد. او در ادامه استدلال می‌کند دلیل این‌که انسان‌های هوشمند می‌توانند با انعطاف‌پذیری زیادی همکاری کنند این است که می‌توانند به چیزهایی که فقط در تخیلاتشان وجود دارد، مانند خدایان، ملت‌ها، پول و حقوق بشر، باور پیدا کنند. هرری ادعا می‌کند که تمام سیستم‌های بزرگ همکاری مانند ادیان، ساختارهای سیاسی، شبکه‌های داد و ستد و مؤسسات قضایی در نهایت بر اساس تخیلات انسانی بنا شده‌اند.


همچنین این کتاب رو میتونید از پادکست ناوکست که کاری از روشن عزیز هست، با کیفیتی خیلی بهتر بشنوید.


قسمت های این فصل کمی طولانی هست، پس لطفا این مورد رو ببخشید.


لطفا کتاب کست را به دوستان و آشناسیان خود معرفی کنید.

Feb 17, 2021
12. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
00:24:52

12. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

قسمت آخرکتاب دو قرن سکوت

Feb 16, 2021
11. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
00:25:11

11. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 15, 2021
10. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
00:59:05

10. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 14, 2021
9. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
01:14:21

9. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 13, 2021
8. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
00:48:11

8. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 12, 2021
7. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
00:21:22

7. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 11, 2021
6. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
01:01:56

6. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 10, 2021
5. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
00:37:11

5. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 09, 2021
4. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
01:37:02

4. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 08, 2021
3. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
01:13:53

3. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 07, 2021
2. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
01:02:36

2. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب

Feb 06, 2021
1. دو قرن سکوت - عبدالحسین زرین‌کوب
01:38:51

کتاب «دو قرن سکوت» اثر پژوهشگر برجسته فقید «عبدالحسین زرین‌کوب» است. این کتاب به تاریخ ایران پس از حمله اعراب تا روی کار آمدن سلسله طاهریان اختصاص دارد و در آن به حوادث سیاسی و اجتماعی، و قیام‌های ایرانی علیه خلفای عرب پرداخته‌شده است.

کتاب «دو قرن سکوت» از منابع ارزشمند فارسی برای مطالعه وضعیت فرهنگی اعراب پیش از اسلام، و وضعیت سیاسی و فرهنگی مردم ایران در دو قرن اول هجری به شمار می‌آید. بسیاری از اسلام‌گرایان و مدافعان تاثیر اسلام بر فرهنگ ایرانی همچون مرتضی مطهری این کتاب را باستان‌گرایانه، ملی‌گرایانه و آغشته به تعصب خوانده‌اند، با این‌ وجود این اثر از منابع معتبر در نگارش تاریخ زبان و ادبیات فارسی به شمار می‌رود.

«دو قرن سکوت» نخست به صورت پاورقی در نشریه «مهرگان» سپس در سال۱۳۳۰ برای نخستین بار به صورت کتاب توسط همان نهاد منتشر شد.

پس از نخستین انتشار در زمان پهلوی دوم، به سرعت چاپ اول «دو قرن سکوت» نایاب می‌شود. دکتر زرین‌کوب به تجدید چاپ رضایت نمی‌دهد تا در فرصت مناسب به تجدید نظر دربارهٔ کتاب بپردازد. زرین‌کوب جوان، پنج سال وقت و انرژی صرف می‌کند و منابع متعدد را از دیده می‌گذارند تا در اردیبهشت ۱۳۳۶ متن گسترش یافته و تجدید نظر شده اثر از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر می‌شود. او در مقدمهٔ ویرایش دوم، برخی از انتقادات ویرایش اول کتاب را ناشی از جوانی و تعصب خود در آن هنگام می‌داند.

از فروردین ۱۳۳۶ متن «دو قرن سکوت» از چاپ دوم به بعد تغییر نکرد و چاپ‌های بعدی بر پایهٔ همین متن انجام شده‌است. پس از گذشت بیست سال از پیروزی انقلاب، کتاب «دو قرن سکوت» مجوز چاپ گرفت و انتشارات سخن، چاپ نهم آن را منتشر کرد. در ابتدای این کتاب نقد مرتضی مطهری بر این کتاب -که بخشی از کتاب «خدمات متقابل ایران و اسلام» بوده‌است- عیناً آورده می‌شود که به تحلیل‌های زرین کوب پاسخ داده شده‌است.

Feb 05, 2021
18. تاریخ ایران - الکساندر مقدونی، بت فرو ریخته
00:46:24

18. تاریخ ایران - الکساندر مقدونی، بت فرو ریخته

نوشته: کاظم سلطانی

راوی: امیر اردلان داودی


تا کنون چند تن از پژوهشگران ایرانی ، ماجرای « حمله ی الکساندر مقدونی به ایران » را به چالش کشیده اند. پژوهشگرانی چون :

امیر مهدی بدیع » در کتاب « یونانیان و بربرها ، اصلان غفاری: در کتاب « قصه ی سکندر و دارا » ، احمد حامی » : در کتاب « سفر جنگی اسکندر مقدونی به درون ایران و هندوستان بزرگترین دروغ تاریخ است، پوران فرخزاد » در کتاب « کارنامه ی به دروغ.

در این کتاب به بررسی این جعلیات از دیدگاه تاریخی و سیری در تحقیقات انجام شده می پردازد.

Feb 04, 2021
17. تاریخ ایران - امیر کبیر از کودکی تا شهادت
01:29:54

17. تاریخ ایران - امیر کبیر از کودکی تا شهادت

نوشته: مرتضی خادمیان

راوی: امیر اردلان داودی


میرزا محمد تقی‌خان فراهانی (زاده: 1186 اراک، درگذشته:20 دی 1230 کاشان) مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار بود. امیرکبیر همسر عزت‌الدوله، خواهر ناصرالدین‌شاه قاجار، پدر تاج‌الملوک همسر مظفرالدین‌شاه قاجار و پدربزرگ محمدعلی‌شاه، ششمین پادشاه از دودمان قاجار بود. اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او دنبال شد. مدت صدارت امیر کبیر 39 ماه بود.

زحمات امیر کبیر در دوره صدارت یکی از فاسدترین سلسله های تاریخ ایران در برپایی ایرانی قدرتمند، متکی به عزم و اراده ملی، حکومتی مردم دار و.. بر همگان پوشیده نیست.

ایران و ایرانی جانفشانی کوروش ها، امیر کبیرها، بابک ها، مازیارها، رءیسعلی ها، آریو برزن ها و... را هرکز از یاد نخواهد برد. آسوده بخوابید دلاوران. آسوده بخوابید.....

Feb 03, 2021
16. تاریخ ایران - سردار فاتح: زندگینامه سردار اسعد بختیاری
00:28:10

16. تاریخ ایران - سردار فاتح: زندگینامه سردار اسعد بختیاری

گردآوری: امیر اردلان داودی

راوی: امیر اردلان داودی


علی قلی خان بختیاری. از سران ایل بختیاری ، فرمانده فاتحان تهران واز رجال با فرهنگ وبرجسته ی دوران مشروطیت می باشد. وی با فتح تهران به استبداد محمد علی شاه قاجار پایان داد. و زمینه ی انقلاب مشروطه را پایه ریزی نمود.

علی قلی خان فرزند سوم حسین قلی خان ایلخانی بود. او پس از ماجرای به توپ بستن مجلس توسط محمد علی شاه قاجار، و پس از کسب اجازه از مراجع تقلید و علمای آن دوره ،ابتدا اصفهان وسپس تهران را فتح کرد. بعداز پیروزی انقلاب مشروطه به سمت وزارت داخله و وزارت جنگ منصوب گردید. از وقایع مهم در زمان حیات سیاسی علیقلی خان،اکتشاف نفت در مناطق جنوب و جنوب غرب فلات ایران ، توسط کنسرسیوم دارسی در استان خوزستان و چاه شماره یک مسجدسلیمان بود. سردار اسعد بختیاری از چهره های معتبر ومشهور ایران زمین می باشد. که نقش بسیار مهمی در تحولات کشور به ویژه در دوران نهضت مشروطیت دارا بود. و بی شک ایشان یکی از مفاخر ملی این آب وخاک به شمار می رود.

Feb 02, 2021
15. تاریخ ایران - مغولان در ایران نوشته بهمن انصاری
00:47:49

15. تاریخ ایران - مغولان در ایران نوشته بهمن انصاری

راوی: امیر اردلان داودی


« مغولان در ايران » اثري‌است گرانسنگ از بهمن انصارى. اين كتاب يكي از نخستين كتب تاريخی است كه با شيوه خاص بهمن‌انصاری، يعنی «بررسی ِتاريخی در عصر ِتكنولوژی»به رشته تحرير در آمده است.

نويسنده در مقدمه كتاب تعريف خود از تاريخ را اينگونه بيان مي‌كند:

تاريخ و مطالعه‌تاريخ ديگر نه يك سرگرمی برای مفتخر گشتن به گذشته، بلكه يك علم مهم براي بررسی رويدادهای پيشين و بهره‌گيری از تجربيات تلخ و شيرين شكست‌هاوپيروزي‌ها، برای ساخت فردای بهتر است.


بهمن انصاری در اين كتاب نایاب در كنار ذكر رويدادها از جمله، پرداختن دقيق به مقاومت‌های سلطان‌جلال‌الدين‌خوارزمشاه، سنت‌شكنی كرده و با كنار گذاشتن «مطالعه سنتی ِرويدادهای عصر مغول»، اين‌بار با ديد يك مورخ مدرن و به ‌دور از احساسات ملی/مذهبی، اين برهه از تاريخ را به نقد كشيده و با بازيابی «نكات ِمثبت ِحضور ِمغولان در ايران»، به بررسی پيامدهای بعدی آن و «فردای بهتری كه به واسطه پذيرفتن اين گذرگاه ِسخت، نصيب آينده كشور شد»، پرداخته است.

Feb 01, 2021
14. تاریخ ایران - شاپور ذوالاکتاف (شاپور دوم)
01:04:07

14. تاریخ ایران - شاپور ذوالاکتاف (شاپور دوم)

راوی: امیر اردلان داودی


شاپور دوم یا شاپور ذوالاکتاف از 309 تا سال 379 میلادی، پادشاه ساسانیان بود. او پسر هرمز دوم بود. شاپور از زمان نوزادی به سمت پادشاهی برگزیده شد. وقتی به سن 16 سالگی رسید شخصا زمام امور را بدست گرفت. جنگهای او با اعراب و روم از مهمترین جنگهای تاریخ ساسانیان بوده اند.

او قصد داشت ابهت ایران را به دوره شاپور اول بازگرداند و در انجام این امر بسیار موفق نشان داد.

Jan 31, 2021
13. تاریخ ایران - شاپور اول
00:42:51

13. تاریخ ایران - شاپور اول

راوی: امیر اردلان داودی


شاپور اول پسر اردشیر ،در سال 242 م به تخت شاهی نشست. شاپور در طول حکومت خود سه امپراتور روم را شکست داد . در اوایل دوران شاهی او گوردیانوس به بین النهرین حمله کرد ولی ازشاپور شکست خورد و به دست او کشته شد. بعد ها شا پور در همان مکان شهری به نام پیروز شاپور بناکرد.دومین جنگ شاپور با رومیان در پی شکستن پیمان صلحی که بعد از جنگ اول منعقد شده بود،از طرف شاپور،صورت گرفت که منجر به پیروزی ایران وبه اسارت در آمدن والرین ،دیگر امپراتور روم گردید. در راه بازگشت شاپور با لشکراذینه فرمانروای پالمیرا در سوریه امروزی،مواجه گشت واذینه موفق شد چند تن از اعضای حرم شاهی و بخشی از غنایم جنگی را به چنگ آورد.بار دیگر اذینه به بهانه انتقام والرین به بین النهرین حمله کرد،تیسفون را محاصره کرد،اما شاپور به کمک ساتراپ ها نجات یافت و اذینه به گسترش قلمرو خود در بین النهرین بسنده کرد. بعداز مرگ اذینه شاپور با همسر او که فرمانروا شده بود پیمان اتحاد بست. آیرلیانوس امپراتور روم به پالمیرا حمله کرد ،این بار شاپور سپاه کمکی فرستاد و برای سومین بار لشکرروم شکست می خورد. در زمان اوکردر یا کرتیر به مقام موبد بزرگ رسیدو مانی مدعی پیامبری شد و تا حدودی از حمایت او برخوردار شد.

Jan 30, 2021
12. تاریخ ایران - ستاره جاویدان ( لطفعلی خان زند )
00:33:24

12. تاریخ ایران - ستاره جاویدان ( لطفعلی خان زند )

راوی: امیر اردلان داودی


توضیحات : با شنیدن نام لطفعلی خان زند به یاد میارویم رشادت های او را که در برابر آقا محمد خان قاجار . در این کتاب خواهم گفت از آنچه میدانم از لطفعلی خان و چه کرد و چه میراثی برای نسل های آینده به جا گذاشت . آری لطفعلی خان زند،شاهزاده ای زندی بود که شاید تراژدی غم انگیز پایان زندگانی اش هر انسان مهر ورز و هر ایرانی راستین را به گریستن وا میدارد.لطفعلی خان به دست سر دودمان ترک های قاجاری که سیاه ترین دوران را برای ایرانزمین فراهم می آوردند به گونه ای دلخراش و غیر انسانی شکنجه و کشته شد.و پیش از دستگیری اش تا جایی که توانست در برابر ترک های قاجار یک تنه ایستادگی کرد و هنگامی که اسبش را به زانو در آوردند،دستانش را جلو آورد و فریاد زد : ببندید که دستان ایران بسته اید.

Jan 29, 2021
11. تاریخ ایران - سرگذشت نادرشاه آخرین فاتح شرق: از ظهور تا سقوط
01:20:35

11. تاریخ ایران - سرگذشت نادرشاه آخرین فاتح شرق: از ظهور تا سقوط

راوی: امیر اردلان داودی


نادرقلی ملقب به تهماسب قلی خان و نادر شاه افشار از ایل افشار خراسان از 1114 تا 28 خرداد 1126 خورشیدی، پادشاه ایران و بنیانگذار دودمان افشاریه است. او از 15 سالگی تا 25 سالگی بهمراه مادرش در بردگی ازبکان گرفتار بود و با مرگ مادرش از اردوگاه ازبکان گریخت و پس از آن با جوانان آزادیخواهی هم پیمان شد.

او از مشهورترین پادشاهان ایران، پس از اسلام است و بسیاری از مورخین او را قدرتمندترین پادشاه ایرانی بعد اسلام می دانند.

موقعی که افغانها و روس ها و عثمانی ها از اطراف بایران دست انداخته بودند و مملکت در نهایت هرج و مرج بود یک عده سوار با خود همراه کرد و به طهماسب صفوی که کین پدر برخواسته بود همراه شد فتنه های داخلی را خواباند افغانها را هم بیرون ریخت. نادر 12 سال سطنت نمود و در سال 1160 بوسیله عده ای خاین کشته شد .

نادر شاه افشار در حال حاضر یکی از دو پادشاه محبوب گذشتگان ایران است نام او و کورش هخامنشی دل ایرانیان را گرم و به شوق می آورد . اندیشمند میهن پرست کشورمان(( ارد بزرگ )) در مورد نادر شاه افشار می گوید : او توانست از خراب آبادی که دشمنان برایمان ساخته بودند کشوری باشکوه بسازد نام او همیشه برای ایرانیان آشنا و دوست داشتنی خواهد بود .

Jan 28, 2021
10. تاریخ ایران - خشایارشا و یونانیان نوشته امیر حسین خنجی
00:33:55

10. تاریخ ایران - خشایارشا و یونانیان نوشته امیر حسین خنجی

راوی: امیر اردلان داودی


خشایارشا از پادشاهان بزرگ سلسله هخامنشی و فرزند داریوش بزرگ و نوه کوروش کبیر بوده است. او در 36 سالگی به حکومت رسید. وی پس از غلبه بر چند شورش داخلی در بابل و مصر یکی از بزرگترین لشگریان تارخ باستان را تشکیل داد و به یونان لشگرکشی کرد و....

اسکندر در برابر عظمت خشایار می گوید: ﺁیا باید بخاطر روح عالی و صفات نیکویت تو را از روی زمین بردارم یا بگذارم که روی زمین بمانی تا بخاطر تاخت و تازت به یونان مجازات شوی؟


لطفا درباره "جشن پوریم" نیز تحقیق کنید و سعی کنید داستان واقعیش رو پیدا کنید. داستان و رویداد پوریم در زمان این شاه ایران رخ داده است.

Jan 27, 2021
9. تاریخ ایران - زندگی نامه کامل کوروش نوشته محمد هادی احمدی
01:09:15

9. تاریخ ایران - زندگی نامه کامل کوروش نوشته محمد هادی احمدی

راوی: امیر اردلان داودی


بایسته است که هر ایرانی میهندوست نَسکِ (کتابِ) زندگینامهِ کوروش بزرگ را بخواند تا در کنار یادگیریِ آموزش های فرخویی (اخلاقی) از این رادمرد بُزرگ، هُنر مُبارزه در زندگی را نیز در آموزشگاهِ این بُزرگترین نابغهِ رزمی جهان بیاموزد که چگونه از راه بکارگیری شگردهایِ هوشمندانه و وَدایش های (تصمیم هایِ) خَرَدمندانه و بجا با کمترین هزینه بر گرفتاریهای زندگی روزمره اش چیره گردد. باهمهِ ویژگی هایِ فرخوییِ (اخلاقی) ستایش انگیزی که کوروش داشت، او یک پدیدهِ جُدابافته ( استثنایی) از مردم ایران نبود، او بازده و دست پروردهِ یک آیین و فرهنگِ آدمساز بود که به جان مردم، هاگ هایِ آدمی (حقوق بشر) و هاگِ (حق) آزادی شان ارج میگُذاشت، همان آیینی که امروز شوربختانه به فراموشی سپرده شده است. در درونِ هر ایرانی میهندوست یک کوروش با همهِ نیکی ها و آزادگیش نهفته است که میتواند از درون او برخیزد و نمایان شود.

به امید ساخت اثری فاخر در شان کوروش بزرگ......

Jan 26, 2021
8. تاریخ ایران - یعقوب لیث سیستانی نوشته امیر حسین خنجی
01:01:10

8. تاریخ ایران - یعقوب لیث سیستانی نوشته امیر حسین خنجی

راوی: امیر اردلان داوودی


یعقوب لیث سیستانی یک پادشاه ایرانی و بنیان‌گذار دودمان صفاریان در سیستان بود. او شهر زرنج را به پایتختی برگزید. وی با موفقیت بخش‌های وسیعی از ایران بزرگ، شامل کشورهای امروز ایران، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان و غرب پاکستان را فتح نمود. پس از یعقوب، برادرش عمرو لیث جانشین او شد.


احیای زبان فارسی

یعقوب لیث را نخستین شهریار ایرانیِ احیاگر زبان پارسی، پس از فروپاشی شاهنشاهی ساسانیان می‌دانند. وقتی شاعری بنا بر رسم زمان قصیده‌ای به عربی در مدح او سرود، وی او را ملامت کرد که چرا به زبانی که نمی‌فهمد برایش شعر سروده‌است که «چیزی که من اندر نیابم چرا باید گفت». با شنیدن این سخن، محمد بن وصیف که ادارهٔ امور دیوان یعقوب را بر عهده داشت، قصیده‌ای به فارسی در مدحش سرود و این قصیده (براساس روایت مؤلف ناشناس تاریخ سیستان که قصیده را نقل نموده) آغاز سرودن شعر درباری به این زبان گردید.


این نظریه که نخستین شعر فارسی در زمان صفّاریان سروده شده‌است، درست نیست. نمونه‌هایی از اشعار فارسی که در زمان طاهریان سروده شده مانند دو قطعه از حنظلهٔ بادغیسی در دست است و احتمالاً زودتر از آن هم کوشش‌هایی برای سرودن شعر به اوزان محلی یا در قالب شعر عربی به‌طور پراکنده صورت گرفته باشد، اما از آنها چیزی به دست ما نرسیده‌است. اقدام یعقوب محرّکی در سرودن شعر فارسی شد و آغاز سنتی گردید که سامانیان، پیشروان راستین رستاخیز ادبی ایران، آن را برگرفته و گسترش دادند.

Jan 25, 2021
7. تاریخ ایران - جنبش‌ بزرگ‌ طبرستان، مازیار،‌ مرداویج،‌ عضدالدوله نوشته بهمن انصاری
00:59:39

7. تاریخ ایران - جنبش‌ بزرگ‌ طبرستان، مازیار،‌ مرداویج،‌ عضدالدوله نوشته بهمن انصاری

راوی: امیر اردلان داوودی


مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش از تاریخ پس اسلام، همانا رستاخیز ایران است. ایرانیان پس از دو قرن سکوت و شوکی که ناشی از یورش اعراب است، به خود آمده و از خواب غفلت بیدار می‌شوند. جنبش‌های بزرگی برای احیای پادشاهی ایرانی و رهایی از یوغ اعراب آغاز می‌شود. بابک خرم‌دین در آذربایجان، مازیار و مرداویج در طبرستان، یعقوب‌لیث صفاری در سیستان و نهایتا برادران بویه که آن‌ها نیز از اهالی طبرستان هستند؛ در دوره‌های زمانی نزدیک به هم، اقدام به احیای پادشاهی ساسانی‌ می‌کنند.

در این کتاب نویسنده با کمک تواریخ دست اول و منابع معتبر چون تاریخ طبری، تاریخ الامم ابن مسکویه و الکامل ابن اثیر، به شرح قیام بزرگ طبرستان از مازیار تا مرداویج و سپس فتح بغداد به دست برادران بویه طبرستانی و شاهنشاهی بزرگ عضدالدوله دیلمی می‌پردازد.

Jan 24, 2021
6. تاریخ ایران - مازیار دلاور طبرستان نوشته امیر حسین خنجی
00:32:30

6. تاریخ ایران - مازیار دلاور طبرستان نوشته امیر حسین خنجی

راوی: امیر اردلان داوودی


مازیار (یا به گفتهٔ بلاذری، ماه‌یزدیار) (درگذشتهٔ ۱۲ تیر ۲۱۸ خورشیدی) آخرین فرمانروای کارنوندیان، رهبر خیزش علیه چیرگی اعراب، و از جمله سلطه خلافت بنی عباس، بر ایران و همچنین یک ملی‌گرا بود. مازیار پسر کارن دوم و از خاندان کارنوندیان، در