Házunk táján - családi magazin

By Magyar Katolikus Rádió

Listen to a podcast, please open Podcast Republic app. Available on Google Play Store and Apple App Store.


Category: Parenting

Open in Apple Podcasts


Open RSS feed


Open Website


Rate for this podcast

Subscribers: 2
Reviews: 0
Episodes: 40

Description

Magazinműsorunk a szűken és tágabban értelmezett család életével foglalkozik. Az ép család, mint a legelső és legtermészetesebb élettér nemcsak védelmet ad, arra is felkészíti a gyermekeinket, hogy életrevalóak, teherbíróak, testben és lélekben egészségesek legyenek. A műsor a házasság, a gyermekvárás és gyermeknevelés, a családi gazdálkodás, a szülői-nagyszülői szerepek, az otthoni munka és átképzés, az egészségmegőrzés és beteggondozás, a hátrányos helyzet, a fiatalok lelki-szellemi fejlődése, a természet- és tájvédelem, a közbiztonság, a közlekedésbiztonság intézményeinek és témáinak körüljárásával segít a társadalom alappillérét hitelesen bemutatni.

Episode Date
Téma: az egészség megőrző, helyreállító, éltető mozgás. Vendégeink: dr. Eöry Ajándék akupunktúrás orvos, Szamosi Katalin a 3-1-2 Meridián torna elkötelezett oktatóját és Monszpart Zsolt a Monspart Sarolta Egészséges Életmódért Alapítvány kuratóriumi elnöke
May 08, 2024
Vendégeink: Fekete Ildikó tojásíró népi iparművész és Kiss Balázs, a Magyar Állami Népi Együttes táncművésze, a Hagyományok Háza munkatársa.
May 02, 2024
Esélyjavító, társodalomépító céllal született meg 16 évvel ezelőtt a Nemzeti Tehetség Program, melyet Nagy-Vargha Zsófia fiatalokért felelős helyettes államtitkár, a Bagossy Brothers Company, Illés Fanni paralimpikon, Kis-Tóth Ágnes asztrofizikus, valamint Ravasz András és Rozsonits Ildikó mutat be
May 01, 2024
Zarándoklás. Hogyan, mivel, kivel, mikor? A stúdióban Gérecz Imre a Pannonhalmi Főapátság alperjele, a képzésben levő szerzetesekért felelős magister és Gáll Zsófia a Zarándoktábor szakmai vezetője.
Apr 24, 2024
A vak vagy gyengénlátó embereknek önállóságának, önellátásának, mindennapi életének segítője a Távszem. Egy internetes szolgáltatás, melynek hivatásos munkatásai igyekeznek látni, a hozzájuk fordulók helyett? Színeke, járatszámot, gyógyszer leírást és még ezer nélkülözhetetlen információt.
Apr 18, 2024
A magyar közlekedéstörténet fontos szereplője volt az UV az 1000 villamos. A két típus egy-egy motorkocsijának restaurálása kapcsán beszélünk róluk. Majd a méhek és a méhészek tavaszi munkáját mutatjuk be.
Apr 17, 2024
Vendégeink: Szakály Sándor egyetemi tanár, a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat elnöke és Szerényi Gábor biológia–kémia szakos középiskolai tanár, a Természet Világa folyóirat szerkesztőbizottságának tagja.
Apr 10, 2024
A Dologház utcai tűzoltólaktanyába lépünk be, ahol megismerkedünk az épület történetével, a tűzoltó mindennapokkal és négy tűzoltó pályájával.
Apr 04, 2024
Vendégünk: Nógrádi Gábor író és Nógrádi Gergely író, operaénekes, kántor. A téma: hogyan lehet olvasó a gyerekekből.
Apr 03, 2024
Rovarhotel építés, beporzás, lépesméz kóstolás. A 18. kerületi Tomory Lajos Múzeumban a Beporzók napja alkalmából rendezett gyerekprogramon követjük a résztvevőket, ahogy megismerkednek a rovarok életével és munkájával.
Mar 27, 2024
A húsvéti kalács elkészítését mutatjuk be. A Wekerlei Kultúrház tanfolyamán a hozzávalóktól, a fogásokon át a sütésig kísérjük végig, hogyan készül ez a kelt tészta. A húsvéti kalács kialakulásáról is beszélgetünk a tanfolyamvezető, Ékes Gáborné Virginiával.
Mar 21, 2024
Härtlein Károly tanszéki mérnök a BME Fizikai Intézetében. Szemléletes fizika óráiról és a fiatalabb korosztályoknak szóló, a világhálón is elérhető kísérleteiről híres. Róka András az ELTE Kémiai Intézet docense, számos tematikus kémiai kísérletsorozat megalkotója. Témánk a tudomány átadása.
Mar 20, 2024
A boldogsághoz egészséges szeretetkapcsolat kell. Családi életre készít fel és a jó képeket igyekszik elültetni a gyerekekben a Titkos küldetés című felvilágosító foglalkozás és a Jó képek, rossz képek című könyv.
Mar 13, 2024
Mozgás, közösség, egészség. Minden korban, bárkinek, bárhol, ingyen. A stúdióban Szamosi Katalin a 3-1-2 Meridián torna elkötelezett oktatóját és Monszpart Zsolt a Monspart Sarolta Egészséges Életmódért Alapítvány kuratóriumi elnöke.
Mar 07, 2024
Kerti magazinnal jelentkezünk, melyben a kerti károkozók elleni tavaszi védekezésről Zsigó György növényorvost, a gyümölcsfák termésszabályozásáról pedig Horváth Csillát a Kerti Kalendárium szerkesztőét, az egzotikus gombákról Mutsy Árpád gombatermesztőt hallják.
Mar 06, 2024
"Szól a rádió". De mióta is? Kik a rádióamatőrök és mi közük a rádióadásokhoz? Hogyan zajlik egy rókavadászat és mi minden tartozik még a rádióamatőr mozgalomba? Vendégeink: Marozsán Miklós, a BKV Rádióklub elnök és Sávoly Tamás, a Postamúzeum muzeológusa.
Feb 28, 2024
Honnan jöttek a honfoglaló magyarok és milyen kapcsolatokat ápoltak a selyemút népeivel? Egy friss lelet kapcsán erről beszélgetünk vendégünkkel Türk Attila régésszel.
Feb 22, 2024
Mit jelent a hidropónia és hogyan lehet friss, növényvédőszer-mentes, tápanyagban gazdag zöldségeket, főszereket és gyümölcsöt termelni evvel az eljárással? miért telepítsünk őshonos atkákat a gyümölcsfákra, cserjékre vagy szőlőre? Kerti rovatunkban válaszolunk a kérdésekre.
Feb 21, 2024
Vetőmag börze, növényvédelmi- és biológiai védekezés szaktanácsadás, növénytermesztési előadások. Február 10-én tartotta évindító eseményét a Kertészek és Kertbarátok Országos Szövetsége. Összefoglalónkban ízelítőt adunk az eseményről.
Feb 14, 2024
Ringatás, éneklés, lovagoltatás, höcögtetés. Mit adnak a kisgyereknek és a felnőttnek? Hogyan született a Ringató módszer és milyen ma egy Ringató foglalkozás? Vendégeink: Gróh Ilona és Gáll Viktória Emese.
Feb 08, 2024
A bogyós növényekről Varga Jenőt a Gyümölcstermesztési Központ Fertődi Kutatóintézete állomásvezetőét hallhatjuk. Műsorunk elején a paradicsomtermesztés fogásairól Lehoczkiné Megyik Erika ad áttekintést.
Feb 07, 2024
Vendégünk Birinyi József népzenész, népzenekutató.
Jan 31, 2024
Magyarországi Szenior Akadémiákról beszélgetünk a Szenior Akadémia meghonosítójával, Jászberényi József és Ujhelyy Attila szenioroktatóval.
Jan 25, 2024
A csepeli kertbarát kör tagjaival még ősszel találkoztam. Növényeikről és a közös élményekről mesélnek. Műsorunk elején az év eleji kerti teendőkről egy család három növényvédelmi szakembere: dr. Stanek József , Stanekné dr. Tóth Júlia és Stanek Katalin beszél.
Jan 24, 2024
A gombát a boltok polcain vagy a piacon a zöldségek között találjuk meg. Pedig önálló országot alkot az élőlények között, akárcsak a növények és az állatok. Hogyan termeszthető? Miért érdemes fogyasztani? Egy gombafarmot járunk be Mutsy Árpáddal a Magyar Gombatermesztők Szövetsége elnökével.
Jan 17, 2024
Vendégünk Fesztbaum Béla Jászai Mari-díjasz színművész.
Jan 11, 2024
Uganda, Kis-Antillák, Kirgizisztán, Grúzia, Nepál, Madeira, Malajzia, Tanzánia, Marokkó, Indonézia, Mexikó és Irán. | Néhány azoknak a helyszíneknek a listájáról, ahová Radics Tamás túrát vezetett. Az utak érdekességeiről, viszontagságairól, a legekről és a miértekről kérdezem a világjárót.
Jan 10, 2024
Az anya-lánya kapcsolat sarokköveiről és a női ciklus megismeréséről M. dr. Dulácska Csilla mentálhigiénés szakemberrel beszélgetjünk.
Dec 14, 2023
Hogyan kaphat támogatást egy fiatal, hogy versenyeken vehessen részt? Hova fordulhat, ha képzésekre jelentkezne? Hol kaphat támogatást tehetsége kibontakoztatásához? A Nemzeti Tehetség Programról és a Szolnok tehetséggondozási stratégiájáról szóló összeállításból mindez kiderül.
Dec 07, 2023
Mit jelent a Felzárkózó Települések Program, hogy hogyan zajlik egy-egy településen a felzárkóztatás, milyen szerepet vállal benne a Katolikus Karitász? Erről szól mai összeállításunk.
Dec 06, 2023
Értő hallgatás, ítéletmentes odafigyelés, elfogadás. Orvosi és jogi tanácsadás valamint számítógép és okostelefon oktatás is része a DélUtán Lelkisegély Szolgálatot tevékenységének. Hogyan és miben segítenek? Kik a telefonos ügyelők és kik a hívók? Erről beszélgetünk az önkéntesekkel.
Nov 29, 2023
Hét unokás nagymamával találkoztunk egy edzőteremben. A testmozgásról és életszemléletétről beszélgetünk Tóth Mariannával. A Tapolcafői Kertbarátkör életébe és a szőlősgyöröki tulipánkert kialakításának fortélyaiba is betekintünk.
Nov 22, 2023
Téli közérzetünket hogyan befolyásolja az alvás és a téli időszámítás? A stúdióban többek között erről beszélgetünk vendégeinkkel.
Nov 16, 2023
Villamos és vonat modellek, kanyargó sínek, terep, valós épületek makettjei, mozgó és világító apró világ. A városi modellvasút építés szépségeivel, kihívásaival, lehetőségeivel ismerkedünk a Széchenyi Vasútmodellező Klub kiállításán.
Nov 15, 2023
A Hausenblasz Családi Kórus szombati koncertje kapcsán megismerkedünk Hausenblasz Endréné Eitner Katalin életével, egyéniségével. Megtudjuk, hogy miért alakított a 100 éve született egykori kántor családja kórust és milyen örökségre büszkék ma a dédunokák.
Nov 08, 2023
Mese, kincskeresés, szerepjáték. Ma már a legtöbb múzeum hasonló hívószavakkal csalogatja a gyerekeket és szüleiket egy-egy kiállításra. Egyre fiatalabb korban igyekeznek becserkészni a jövő múzeumlátogatóit. A múzeumpedagógiáról beszélgetünk az Iparművészeti és a Nemzeti Múzeum munkatársaival.
Nov 02, 2023
A település közéletének helyszíne volt a középkorban, ma akár közpark is lehet a temető. Tyúkok, nyulak és giliszták gondozásával is foglalkoznak a gyerekek egy kaposvári óvodában. Közös kert, közös munka és élmény. Kerti összeállítást hallhatnak mai műsorunkban.
Nov 01, 2023
Egy táncórára látogatunk el mai műsorunkban. Rueda salsázik az a csoport, akikkel a táncról, a hozzá vezető utakról és az élményekről beszélget Szabó Csilla.
Oct 25, 2023
Stúdiónk vendégei: Erdő Lenke a hordozásitanácsadó-képzés vezetője és Ónodi Ágnes az együttműködő kommunikáció oktatója, mozgásfejlődési szakértő, a Hordozóház alapítója és vezetője.
Oct 19, 2023
Zsolnay porcelán kollekcióját a nagyközönség elé tárja Szabó András gyűjtő, akivel a Városligeti fasorban, a Kőrössy villában beszélgetünk a szecessziós épületről és a benne otthonra lelt porcelánokról.
Oct 18, 2023