Українські винні історії

By Alex Kapusta

Listen to a podcast, please open Podcast Republic app. Available on Google Play Store.


Category: Hobbies

Open in Apple Podcasts


Open RSS feed


Open Website


Rate for this podcast

Subscribers: 6
Reviews: 0

Description

Подкаст про історію вина в Україні та наші традиції

Episode Date
13. Як німці будували винний рай на Причорномор'ї
00:20:12

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Пам'ятаєте, я вам розповідав, як на Одещині з'явилися швейцарські колоністи й налагодили там виноробство вина? Якщо цікаво, знайдіть та  послухайте подкаст на цю тему. Проте чи знаєте ви, що швейцарці були не єдиними колоністами на території Причорномор'я? І що тут є своя маленька Німеччина. Сьогодні поговоримо про це!

Sep 08, 2022
12. Як швейцарці розбудовували виноробство біля Одеси та до чого тут "Шабо"?
00:19:58

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Сьогодні ми поговоримо про те, коли та чому на Одещині з'явилися швейцарські колоністи, та як вплинули на винну культуру Бессарабії. 200 років тому вони облаштувалися біля берегів Дністровського лиману – там, де сьогодні знаходиться село Шабо. Не те щоб виноробство на цих землях було чимось новим – воно з'явилося тут ще з античних часів та розвивалося навіть за турків. Але саме швейцарцям вдалося перетворити місцеву територію на квітучий винний рай.

Jul 11, 2022
11. Вино та війна
00:25:44

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Сьогодні ми будемо говорити про зв'язок вина та війни. Здавалося б, що тут може бути спільного? Адже коли починається війна, звичний спосіб життя миттєво руйнується – зокрема щезає і вино з друзями по суботах, та акції у виномаркетах, та фудпейринг, та багато інших насолод, які ми з вами так любимо. Ба більше – військовий стан передбачає різні обмеження на продаж алкоголю.

Але хочу нагадати, що вино пережило усі війни в історії людства. До того ж, часом навіть допомагало їх вигравати. А ще ви можете здивуватися, але саме війни частково сформували винну індустрію та в результаті зробили її такою, яка вона є сьогодні.

Jul 02, 2022
10. Як одесит налогодив виноградаство та вирноробство у Штаті Нью-Йорк (США)
00:15:27

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Сьогодні ми поговоримо про одного цікавого персонажа, який у 1950-х роках налагодив виноробство у штаті Нью-Йорк. А варто сказати, що з вирощуванням винограду там століттями не все було просто. Першими принести на ці землі якесь культурне виноградарство спробували голландці, але зазнали невдачі. Згодом за діло взялися англійці, але теж не дуже успішно. Через те, що клімат у штаті Нью-Йорк досить прохолодний, з морозними зимами. Тому культурні сорти винограду сімейства Vitis vinifera погано приживалися. Під час заморозків їхнє коріння промерзало, і лози гинули.

Jun 26, 2022
9. Що пив Микола Гоголь?
00:18:22

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

Сьогодні ми поговоримо про питні вподобання ще одного видатного вихідця з України – Миколи Гоголя. Ім'я цього письменника та художника досі оповите ореолом таємниці та навіть містики. Ми ж висвітлимо одну зі складових його життя – стосунки з алкоголем.

Jun 20, 2022
8. Що пив Іван Франко
00:18:56

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com

В одному з попередніх подкастів я розповідав, які вина полюбляв пити Тарас Григорович Шевченко. А сьогодні ми будемо згадувати іншого класика української літератури – Івана Франка, у контексті його стосунків із вином, звісно.

Jun 10, 2022
7. Що пив Григорій Сковорода?
00:16:13

ПРОЕКТ НА КІКСТАРТЕРІ: https://www.kickstarter.com/projects/standwithukrwine/stand-with-ukrainian-wine

МОЯ ЕЛЕКТРОННА ПОШТА: o.kapusta@me.com


Сьогодні поговоримо про «слобожанського Сократа», поета, письменника та філософа Григорія Сковороду. В багатьох людей він асоціюється з висловом «світ ловив мене, та не спіймав». Також ми знаємо, що він провів багато часу в мандрах та вів доволі аскетичний спосіб життя. Здається, де тут місце для вина? Ви здивуєтеся, але цей напій у житті Сковороди відігравав дуже важливу роль.

May 20, 2022
6. Що та скільки пив Тарас Шевченко
00:22:25

Пропонуйте ваші теми: o.kapusta@me.com


Тараса Шевченка здебільшого зображують чи то як знедоленого кріпака, чи то як стомленого сивовусого дідугана. Так, у його житті справді були важкі часи, й доля його почасти трагічна. Але є в історії Шевченка той факт, про який не пишуть у шкільних підручниках та не говорять на уроках літератури. Йдеться про те, що він був гурманом, поціновувачем вишуканих вин та смачної їжі. Несподівано, правда? Сьогодні говоритимемо про те, що любив пити Кобзар.

May 08, 2022
5. Коли направді з'явилося виноробство в Україні
00:18:30

Пропонуйте ваші теми: o.kapusta@me.com

Сьогодні ми поговоримо про те, коли насправді зародилося виноробство в Україні, та яким воно було за давніх часів. З одного боку, здається, ніби це питання дуже просте. Вважається, що виноробство прийшло на територію України разом із поширенням Греції, приблизно між 6 та 4 століттям до нашої ери. Мовляв, греки заснували колонію у Північному Причорномор'ї та висадили свої виноградники, згодом колонізували Крим та почали розвивати там виноробство. Але якщо копнути глибше, то виявляється, що насправді історія ця набагато давніша і цікавіша. Тож в останні роки з'являється все більше відомостей про те, що вино на цих землях почали робити набагато раніше. А саме – за часів трипільців.

Apr 25, 2022
4. Історія виноробства у Львові та передмістях
00:14:28

Пишіть ваші побажання на o.kapusta@me.com


Сьогодні ми поговоримо про те, як розвивалося виноробство у Львові та на його околицях. Ви дізнаєтесь, яку роль у цій історії відіграли граф Дракула та баварські німці.

Apr 19, 2022
3. Історія виноробства на Закарпатті
00:19:50

Пишіть ваші побажання на o.kapusta@me.com

Сьогодні ми з вами вирушимо на Закарпаття та простежимо, як розвивалася історія виноробства в цьому напрочу гарному краї. А ще ви дізнаєтеся, що таке корчага, лугоші, фрич та інші «коронні» закарпатські слівця, пов'язані з вином.

Mar 31, 2022
2. Що пили українські козаки
00:15:33

Пишіть ваші побажання на o.kapusta@me.com


Сьогодні ми з вами подумки вирушимо на легендарну Запорізьку Січ. Але не заради розповідей про козацькі походи та героїчні битви. Ні, нас із вами цікавить зовсім інше питання – що пили українські козаки?

Mar 26, 2022
1. Як Микита Хрущов врятував виноробство у Криму
00:15:58

ПИШІТЬ: o.kapusta@me.com

Сьогодні ми поговоримо  Крим і його виноробство.

А саме – про переломний момент в історії кримського виноробства. Ви дізнаєтеся:

·  Як розвивалась винна галузь на півострові

·  У якому стані були виноградники Криму після Другої світової війни

·  Та як Микиті Хрущову зрештою вдалося врятувати кримське виноробство

Mar 17, 2022