Listen to a podcast, please open Podcast Republic app. Available on Google Play Store and Apple App Store.
MARKETING W KOSMETYKACH to podcast o aktualnym marketingu w polskiej branży kosmetycznej “od kuchni”.
Prowadzącymi i producentkami podcastu są Małgorzata Włodarczyk i Zuzanna Mann związane z branżą kosmetyczną od ponad 20 lat.
MARKETING W KOSMETYKACH porusza obszary marketingu w branży kosmetycznej rozumianej jako branżę wytwarzającą kosmetyki i łączy teorię z przetestowaną praktyką. Autorki wraz ze swoimi gośćmi dzielą się praktyczną wiedzą marketingową, której doświadczyły i doświadczają w branży kosmetycznej. Tej wiedzy nie można znaleźć w żadnej książce, a internet zawiera tylko jej wycinki.
Celem podcastu MARKETING W KOSMETYKACH jest poszerzanie świadomości i obalanie mitów na temat marketingu w branży kosmetycznej. Podcast nie dotyczy marketingu usług dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ani nie jest poradnikiem kosmetycznym dla konsumentów, nie zajmuje się analizą składów. Podcast jest jednym z elementów projektu edukacyjnego dla branży kosmetycznej.
Dla kogo jest podcast MARKETING W KOSMETYKACH?
Wytwórcy produktów kosmetycznych, właściciele marek kosmetycznych, marketerzy pracujący w branży kosmetycznej, studenci marketingu, pracownicy agencji marketingowych obsługujących branżę beauty i wszyscy, którzy są zainteresowani marketingiem produktów i marek kosmetycznych.
Prowadzące:
Małgorzata Włodarczyk – marketerka, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, wieloletnia managerka. Dyplomowany coach i mentor oraz certyfikowany coach ICC.
Od początku swojej kariery jest związana z marketingiem FMCG. Od 2006 roku specjalizuje się w rynku kosmetycznym. Pracowała dla polskich firm w branży FMCG – Grupa Inco, Eveline Cosmetics, Miraculum, Delia Cosmetics, Eurus (właściciel marek Neboa, Revoss, Kimoco Beauty, Receptury Zielarki, wyłączny importer marek koreańskich takich jak Mediheal). Jest autorką wielu konceptów kosmetycznych dystrybuowanych w Polsce i na świecie.
Aktualnie wspiera strategicznie właścicieli biznesów kosmetycznych oraz jako mentor pomaga marketerom kosmetycznym we wdrożeniach i komunikacji marek kosmetycznych.
Wierzy, że polska branża kosmetyczna zbliża się końca feudalnego systemu zarządzania, dlatego stawia na ludzi, którzy potrafią wykorzystać wizjonerstwo, konsekwentną pracę i szacunek dla człowieka do rozwoju biznesów w kosmetykach.
Wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej pozwoliło jej zauważyć niedostatki w obszarze marketingu, dlatego jej aktualnym celem zawodowym jest edukacja marketingowa branży kosmetycznej, oparta na strategicznym podejściu do rozwoju marek.
Więcej na misjabrand.pl
Zuzanna Mann - kreatorka, art director, projektantka, fotograf. Z wykształcenia specjalistka komunikacji wizualnej.
Specjalizuje się w projektowaniu marek i opakowań dla szeroko pojętej branży beauty, a także w aranżowanej fotografii produktowej. Pracowała dla polskich { i nie tylko } marek kosmetycznych, współpracując bezpośrednio z marketingiem, kierując zespołami i tworząc jeden z najbardziej profesjonalnych zespołów projektowo-graficznych. Jest autorką ponad tysiąca projektów opakowań, które stanęły na półkach, a niektóre z nich przetrwały w niezmienionej formie ponad 15 lat. Jest autorką nowatorskich rozwiązań poligraficznych dla opakowań.
Aktualnie zajmuje się tworzeniem koncepcji wizualnych i wizualną opieką nad markami. Wspiera marki w zakresie brandingu i opakowań, prowadzi szkolenia dla zespołów marketingowych, pomaga w tworzeniu zespołów graficznych.
Więcej na www.zuzannamann.com oraz ig: zuzanna.mann
| Episode | Date |
|---|---|
|
#57. Bonusowa niespodzianka od Gości podcastu
|
Dec 21, 2025 |
|
#56. Spójność marki. Koniec sezonu Marketingu w Kosmetykach i plany na 2026
|
Dec 14, 2025 |
|
#55. Influencer marketing w branży kosmetycznej. Rozmowa z Edwinem Zasadą
|
Dec 06, 2025 |
|
#54. Co marketer kosmetyczny powinien wiedzieć o saszetkach. Rozmowa z Aleksandrą Samardżić i Renatą Kuczyńską-Marczak
|
Nov 29, 2025 |
|
#53. Słownik pojęć: opakowania: pojęcia podstawowe, wymogi formalne, technologie, druk, uszlachetnienia, możliwości
|
Nov 23, 2025 |
|
#52. Współpraca marketingu z R&D. Rozmowa z Łucją Pijarczyk i Kamilą Ho
|
Nov 15, 2025 |
|
#51. Co marketer powinien wiedzieć przy pracy z projektami graficznymi? Tipy graficzne dla marketerów
|
Nov 08, 2025 |
|
#50. Komunikacja marek kosmetycznych na Tik Toku. Rozmowa z Łukaszem Sokołowskim
|
Nov 02, 2025 |
|
#49. Słownik pojęć: pre-press i druk: DTP, cmyk i kolory SPOT, formaty netto i brutto, spady i marginesy bezpieczeństwa
|
Oct 26, 2025 |
|
#48. Kartoniki na kosmetyki: co marketer kosmetyczny powinien wiedzieć. Rozmowa z Alicją Bednarek
|
Oct 18, 2025 |
|
#47. Przegląd aktualnych strategii i absurdów marketingowych w branży kosmetycznej okiem młodego marketera. Rozmowa z Ulą Kozłowską
|
Oct 11, 2025 |
|
#46. Słownik pojęć: grafika i kreacja część 2: moodboardy, branding, font, grid, kompozycja, rozdzielczość…
|
Oct 05, 2025 |
|
#45. Druk cyfrowy w opakowaniach kosmetycznych. Rozmowa z Aleksandrą Samardżić i Renatą Kuczyńską-Marczak
|
Sep 25, 2025 |
|
#44. Mock-upy produktów w branży kosmetycznej
|
Sep 21, 2025 |
|
#43. Słownik pojęć: grafika i kreacja część 1: projekty, pliki, formaty
|
Sep 14, 2025 |
|
#42. Marketing i sprzedaż. Jak się dogadać? Rozmowa z Edytą Pietrzak
|
Sep 06, 2025 |
|
#41. Budżet marketingowy - jak policzyć i rozliczać?
|
Aug 30, 2025 |
|
#40. Eko rozwiązania w opakowaniach kosmetycznych. Rozporządzenie PPWR. Rozmowa z Justyną Kierzkowską-Grzyb
|
Aug 24, 2025 |
|
#39. Dyrektor marketingu w polskiej firmie kosmetycznej
|
Aug 17, 2025 |
|
#38. Projektowanie opakowań w branży kosmetycznej
|
Aug 09, 2025 |
|
#37. Praca z azjatyckimi dostawcami w branży kosmetycznej
|
Aug 02, 2025 |
|
#36. Co marketer powinien wiedzieć o brandingu
|
Jul 26, 2025 |
|
#35. Marki kosmetyczne na wyłączność w sieciach
|
Jul 19, 2025 |
|
#34. Coaching w marketingu - co łączy te dwie dziedziny?
|
Jul 12, 2025 |
|
#33. Właściciel kontra Brand Manager - jak się dogadać
|
Jul 05, 2025 |
|
#32. Strategia marketingowa i archetypy. Rozmowa z Piotrem Mrzygłódem
|
Jun 29, 2025 |
|
#31. Copywriting i storytelling w kosmetykach. Rozmowa z Weroniką Maś
|
Jun 21, 2025 |
|
#30. E-commerce w branży kosmetycznej. Rozmowa z Patrykiem Szczepańskim
|
Jun 14, 2025 |
|
#29. Brief - zmora marketingu, czarna magia, a może najlepszy sposób na komunikację? Co to jest brief i kiedy używamy briefu w marketingu?
|
Jun 07, 2025 |
|
#28. Marketing marek kosmetycznych producenta vs marketing marek producenta. AI kontra rzeczywistość
|
May 31, 2025 |
|
#27. Kreacja w marketingu - jak organizować struktury kreatywne w dziale marketingu?
|
May 25, 2025 |
|
#26. Co marketer kosmetyczny powinien wiedzieć o etykietach. Rozmowa z Justyną Kierzkowską-Grzyb
|
May 17, 2025 |
|
#25. Co marketer kosmetyczny powinien wiedzieć o opakowaniach z tworzyw. Rozmowa z Tomaszem Gabrysiakiem
|
May 10, 2025 |
|
#24. Wdrożenie linii produktowej: spójność kontra wyzwania. Różne masy, różne opakowania, różne wielkości produktów, odrębny timing.
|
May 03, 2025 |
|
#23. Jak pracować z agencją marketingową? Rozmowa z Natalią Choińską
|
Apr 26, 2025 |
|
#22. Marketing kontra PR - cała prawda o komunikacji marek kosmetycznych. Rozmowa z Ewą Wójcikowską
|
Apr 20, 2025 |
|
#21. Relacja firm kosmetycznych z sieciami dystrybucyjnymi z perspektywy marketingu. Rozmowa z Izabelą Talmont
|
Apr 12, 2025 |
|
#20. Co marketing musi wiedzieć o sprzedaży do kanału nowoczesnego (sieciowego)? Rozmowa z Tomaszem Szaconiem
|
Apr 05, 2025 |
|
#19. Jak zostać brand managerem kosmetycznym w wieku 25 lat? Rozmowa z Gabrielą Karbowską
|
Mar 29, 2025 |
|
#18. Jak stworzyć markę kosmetyczną - tipy dla startupów
|
Mar 22, 2025 |
|
#17. O marketingu marek luksusowych w kosmetykach. Rozmowa z Martą Wojciechowską
|
Mar 15, 2025 |
|
#16. Praca brand managera w kategoriach make-up vs pielęgnacja. Rozmowa z Katarzyną Miodyńską
|
Mar 09, 2025 |
|
#15. Marketing b2b w branży kosmetycznej
|
Mar 01, 2025 |
|
#14. Co marketer kosmetyczny powinien wiedzieć o opakowaniach ? część 1.
|
Feb 22, 2025 |
|
#13. Proces wdrożenia kosmetyku okiem zarządzającego firmą produkcyjną. Rozmowa z Krzysztofem Domalewskim
|
Feb 15, 2025 |
|
#12. Audyty w marketingu i komunikacji - sprawdzać czy unikać? Rozmowa z Agnieszką Bojanowską
|
Feb 08, 2025 |
|
#11. Brand Manager kosmetyczny - rzemieślnik czy wizjoner?
|
Feb 01, 2025 |
|
#10. Czy nazwa marki ma znaczenie? Rozmowa o namingu z Konradem Gurdakiem
|
Jan 25, 2025 |
|
#9. Czym pachnie branża kosmetyczna? Rozmowa z Urszulą Pierzchałą
|
Jan 19, 2025 |
|
#8. Marketing eksportowy - game changer biznesów kosmetycznych. Rozmowa z Olimpią Romanik
|
Jan 11, 2025 |
|
#7. Trade marketing w kosmetykach - niechciane dziecko marketingu czy sprzedaży? Rozmowa z Izabelą Talmont
|
Jan 04, 2025 |
|
#6. Czy marka własna rządzi w kosmetykach?
|
Dec 28, 2024 |
|
#5. Czy branża kosmetyczna potrzebuje dobrego PR-u? Rozmowa z Ewą Wójcikowską, strategiem komunikacji PR
|
Dec 21, 2024 |
|
#4. Proces wdrożenia produktu kosmetycznego od strony marketingu
|
Dec 14, 2024 |
|
#3. Od marketera do milionera. Rozmowa z Urszulą Pierzchałą
|
Dec 07, 2024 |
|
#2. Co to jest MARKETING W KOSMETYKACH?
|
Dec 06, 2024 |
|
#1. O czym jest podcast MARKETING W KOSMETYKACH?
|
Dec 06, 2024 |