Listen to a podcast, please open Podcast Republic app. Available on Google Play Store and Apple App Store.
Unge Stemmer er et digitalt magasin og en podkast om profesjonell scenekunst – av unge mennesker mellom 15 og 20 år.
Her publiseres kritikk og refleksjoner fra et ungt ståsted. Noen ganger som lyd, andre ganger som tekst eller video.
I podkasten kan du høre både podkastepisoder og tekstene lest høyt. De tekstene som ikke publiseres som lyd finner du på 👉 www.ungestemmer.no
Unge Stemmer er et redaksjonelt prosjekt der ungdom mellom 15 og 20 år skriver og lager innhold om scenekunst. De får faglig veiledning av erfarne kritikere, men står fritt i egne meninger, tolkninger og vurderinger. Scenekunstbruket har redaktøransvar og tilrettelegger for arbeidet – uten å påvirke innholdet.
Historikk
Unge Stemmer ble startet i 2012 fordi vi savnet ungdommens perspektiver i den offentlige samtalen om scenekunst, spesielt den som er laget for dem. Samtidig ønsker vi å styrke unges trygghet i møte med kunst og bidra til et større meningsmangfold. I en tid der kunstkritikken bygges ned, er det viktig å utvikle nye stemmer.
| Episode | Date |
|---|---|
|
Podkast: Den lille prinsen – Sommerteatret 2026
|
Jun 29, 2026 |
|
Kjøkkenbordsamtale Heddadagene 2026
|
Jun 24, 2026 |
|
15 år får tankene til å gro. 15 år – Det Norske Teatret på Rommen Scene
|
Jun 18, 2026 |
|
En forvokst papirbåt og et hav av håp. GLG - Nøtterøy kulturhus
|
Apr 24, 2026 |
|
Viggo, din gode Venn. Viggo Venneløs - Den kulturelle skolesekken.
|
Apr 14, 2026 |
|
Håkon Bankens offentlige dagbok. Takk for livet – Teater Innlandet
|
Mar 17, 2026 |
|
En drømmeverden av en forestilling. Når alle sover – Unge Viken Teater / Teater Joker
|
Mar 16, 2026 |
|
Fra samfunnskritikk til melodrama. Ungen - Oslo Nye Teater
|
Mar 11, 2026 |
|
Advarsel: Sagflis kan forekomme. Sawdust Symphony – Nøtterøy kulturhus
|
Mar 09, 2026 |
|
Hedda Gabler = Kunst ♡. Den norske opera og ballett
|
Feb 19, 2026 |
|
Som et spøkelse som hjemsøker Palestina. Gjenferdet inn – Det Norske Teatret
|
Feb 17, 2026 |
|
Et pustende rom. Turn of the screw – Den norske opera
|
Feb 06, 2026 |
|
Vakker, men forvirrende: Kniven i ilden / Terä tulessa – Riksteateret
|
Feb 05, 2026 |
|
Ujevnt, men underholdende
|
Feb 04, 2026 |
|
Kill Devil er ett av de beste stykkene jeg har sett
|
Feb 04, 2026 |